top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Giz motifleriyle yüklü bir aşk serüveni

Özlem Binel, yoğun ilgi ile karşılanan serinin ilk iki kitabı Ay Işığım ve Sırbende’den sonra, devam kitabı olan Adı Her Neyse ile yeniden okurlarıyla buluşuyor."Gerçek aşka uhrevi bir anlam kazandıran Binel, yüz yıl sonra farklı mekân ve zamanda yeniden küllenen büyülü bir aşkın kahramanlarının hayatlarını derinlikle inceliyor. Bu hikâye, okurları giz motifleriyle yüklü bir aşk serüveninin yamacına sürüklüyor."


Özlem Binel

2000 yılında Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisansını (2004) tamamladı.

1995 yılında ortaöğretimi ile beraber yürüttüğü Samsun Belediye Konservatuarı Klasik Türk Musikisi Şan Bölümü’nü bitirdi. Kanun, ut ve cümbüş çalmaya çalışmaktadır.

Mesleğe, fakülteye başladığı ilk yıl; 10. Ankara Uluslararası Film Festivali Halkla İlişkiler Bölümü’nde görev alarak başladı.

1997 yılında bir yıl süren spikerlik ve sunuculuk eğitimini tamamlayıp, TRT’ye stajyer öğrenci olarak giren Binel, akitli olarak uzun yıllar, önce Merkez Haberler’de sonra ise Müzik Eğlence Bölümü’nde görev yaptı.

Çeşitli kurum ve kuruluşlara metin yazarlığı yaptı.

TRT’de görev yaptığı yıllarda eşzamanlı olarak Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği halk konserleri ve festivallerde sunuculuk yaptı.

2004 yılında Gazi Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde üniversite tanıtım koordinatörü olarak göreve başladı. 2012 yılından itibaren ise Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü’nde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.

2014 yılında basılmış öykü kitabı Rüzgâr Dedim Sana, 2018’de Sırbende, 2020’de Ay Işığım, 2022'de Boyun Devrilsin Murtaza romanları ve dört ortak kitapta da öyküleri bulunmaktadır.


Yazarın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan diğer kitapları:

Sırbende (2018)

Ay Işığım (2020)

Boyun Devrilsin Murtaza (2022)


Arka kapak yazısı:

“Aşk; zalim bir hükümdar, sahip olduğuna huzur vermeyen. Cariye arıyor kendine, hizmette kusur etmeyecek. Kendimi kaybettim ben bu aşkta. Kendimi yittim bir bilinmezde… Sevda kokuyor zannettiğim zakkum, cehennem ağacıydı, aldırmadım. Tutuştukça elim, kolum, bacağım, acımadı, dedim. Sonu yazılmamış bu hikâyenin. Hüzün her yerinde… Adı aşk, adı sevda, adı her neyse.”ADI HER NEYSE

Özlem Binel

İnkılâp Kitabevi, 2023

Tür: Roman

264 s.

Comentarios


bottom of page