top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

altKitap 2021 Öykü Ödülü başvurularında son gün 1 Mart2000 yılından beri internet üzerinden ücretsiz olarak elektronik kitap yayınlamakta olan altKitap, Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevi olma özelliğini sürdürüyor. Kurulduğu günden bu yana, kaliteli edebi ve düşünsel içeriğin internet üzerinden özgürce ve ücretsiz olarak yayılmasını sağlamayı hedefleyen altKitap, 2006 yılından beri bir öykü yarışması düzenliyor. Gelişen teknolojik imkanları sadece yazar ile okurun buluşmasını kolaylaştıran için bir araç olarak değil, aynı zamanda alışılmışın dışında yazın ve ifade tarzlarına olanak tanıyacak bir güç olarak gören altKitap'ın bu yılki öykü ödülüne katılım koşulları şöyle:


1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur. 2. Sadece öykü başvuruları kabul edilmektedir. Roman, deneme, şiir, vb. türlerde yapılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır. 3. altKitap 2021 Öykü Ödülü’ne bir (1) öykü ile başvurulur. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz. 4. Öykü en fazla 2.021 sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır. 5. Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır. 6. Öykülerin bir yazı programı belgesine kaydedilmiş olarak (.doc, .docx veya .rtf), linkte yer alan başvuru formuna eklenerek gönderilmeleri gerekmektedir. 7. Başvuru formu dışında, e-posta olarak gönderilmiş öyküler kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır. 8. altKitap 2021 Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir. Kimlik bilgisinin yer aldığı öykü dosyaları değerlendirmeye alınmayacaktır. 9. Başvurular sadece linkten ulaşılan form aracılığıyla yapılmalıdır.

Dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen öyküler jüri tarafından bir e-kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise iade edilmeyecek ancak başka herhangi bir yerde de kullanılmayacaktır. altKitap 2021 Öykü Ödülü jürisi altKitap yayın kurulu ve altKitap 2020 Öykü Ödülü birincisi Hakkı Onur Ulu’dan oluşmaktadır.

Başvuru 1 Mart 2021 23:59’da sona erecektir.


Başvuru için tıklayın!


altKitap 2021 Öykü Ödülü’nün sonuçları Mayıs 2021 ayı içerisinde www.altkitap.net sitesinde açıklanacak.


Ödülü daha önce kazanan öyküler ve oluşturulan öykü seçkileri için:

Comentarios


bottom of page