top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Sende olmayanı kimse sana veremez

Dışarıda aradığın her şeyi bırakmalısın, nedenini dışarıdaki kişilerden veya olaylardan zannettiğin pek çok şeyin kaynağı aslında içinde. Gerçek mutluluğa erişmek için değişmesi gerektiğini düşündüğün pek çok şey aslında sen kendini keşfettiğinde kendiliğinden değişip dönüşecek.

"Eğer sessizce oturup düşüncelerini dinlersen zihninde pek çok ses duyacaksın. Herkes orada... Ailen, dostların, çevren; ancak içinde tek bir kişi eksik ve bu SENsin. Gerçek anlamda mutluluğa erişebilmek için içindeki tüm kalabalıktan ayrışmalısın. Dağlara, tenha yerlere de kaçsan kendini arama yolunda değilsen "o kalabalık" nereye gidersen seninle gelecek. O sebeple önce kendini aramalısın.


Bütün dünyayı değiştirmene gerek yok, sadece kendini değiştir, böylece tüm dünyayı değiştirmeye başlamış olacaksın. Çünkü sen, dünyanın bir parçasısın” ancak sen kendi özüne dokunduğunda, kendini bulduğunda özvarlığına kavuşacak, gerçek sesini işiteceksin ve sakın unutma senin sesin,  yaşama gerekli!"


Öznil Özgüç Erdem 19 Haziran 1986 tarihinde Anamur’da doğdu. Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. NLP, nefes ve meditasyon teknikleri, yaşam ve öğrenci koçluğu, Matriks Arındırma tekniği ve üstün zekâlılar eğitimi gibi çeşitli alanlarda eğitimler almıştır. Halen İstanbul’da Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı yapmaktadır.


ARA KENDİNİ BUL

Öznil Özgüç Erdem

Mona Kitap, 2022

Tür: Kişisel Gelişim

216 s.

Comments


bottom of page