top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Arter'den çevrimiçi çocuk atölyeleri

Arter'in Cumartesi günleri saat 11:00'de düzenlenen ve farklı yaş gruplarından çocukları çağdaş sanatı keşfedip yorumlamaya ve kendi eserlerini üretmeye davet eden çevrimiçi çocuk atölyeleri temmuz ayında da devam ediyor.


Güncel sergi programından yola çıkılarak şekillendirilen çocuk atölyeleri, katılımcıların çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla karşılaşarak yaratıcı süreçleri deneyimlemelerini amaçlıyor. Süreç odaklı atölye çalışmaları her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına zaman ve alan tanımaya özen gösteriyor. Temmuz ayı programı şöyle:Müzede Kim Var?

3 ve 17 Temmuz Cumartesi, 11:00

Yaş grubu: 7-11

7-11 yaş aralığındaki çocuklara yönelik bu çevrimiçi atölye, Arter'in Tedbir başlıklı sergisinde yer alan yapıtlar aracılığıyla katılımcıları bir müzenin doğasını ve sanatın izleyiciyi düşünmeye davet eden dünyasını keşfetmeye çağırıyor. Müze fikri ve eserlerin farklı sergilenme biçimleri üzerine bir sohbet etrafında ilerleyecek atölyede, çocuklar rengârenk bir müze tasarlayacak ve bu hayalî mekânın içerisine kendi minyatür maketlerini yerleştirecekler.

Malzemeler: Ayakkabı kutusu, resim kâğıdı, boya kalemleri, yapıştırıcı, makas, renkli kartonlar ve kâğıtlar, kürdan.