top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Atalarımızdan Dersler, The British Book Awards'da ödül kazandı

Raksha Dave'in kaleme aldığı “Atalarımızdan Dersler” kitabı, İngiltere'nin en prestijli kitap ödüllerinden “The British Book Awards” kapsamında “2024 Yılın Kitabı–Keşfet” kategorisinde ödül kazandı!
Raksha Dave'in kalemi ile Kimberlie Clinthorne-Wong'un çizimlerinin buluştuğu kitap, atalarımızın bilgeliklerinden ilham alarak günümüz dünyasında nasıl daha bilinçli ve sürdürülebilir bir yaşam sürebileceğimizi gözler önüne seriyor.


Kitap, ODTÜ Yayıncılık tarafından Türkçeye kazandırıldı.


Kitapta, dünyanın dört bir yanında hüküm sürmüş birbirinden farklı uygarlıklar, yarattıkları eserler, yaşam biçimlerine dair detaylı bilgiler ve elbette arkeolojik kalıntılar üzerinden sunulan kanıtlar yer alıyor.


MÖ 7400-6500 yıllarında Çatalhöyük’te filizlenen toplumsal cinsiyet eşitliği, modern dünyanın kapısını aralayan toplumsal bir yaşam biçiminin yansıması.


Avustralya’dan Çin’e, Fransa’dan siyahi firavunların hüküm sürdüğü Modern Sudan’a kadar birbirinden farklı tarihî uygarlıklar, arkeolojik kalıntılar muhteşem çizimlerle karşınızda!

Ayrıca, tarih öncesi dönemlerde akıllara durgunluk verici ticari ağlar, ulaşım yolları, kültürel etkileşim ve daha fazlası!


Unutulmuş tarihlere ve yanlış aktarılan hikâyelere ışık tutan arkeolog ve sunucu Raksha Dave ile eşsiz bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?Comments


bottom of page