top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri'ne başvurular sürüyor

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin bu yıl altıncısı düzenleniyor. Yarışma kapsamında, 2020 yılında yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü. Ayrıca, 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara da ilk roman ve ilk şiir kitabı için Vakıf Özel Teşvik Ödülü verilecek.

2020 yılı içerisinde yayımlanmış eserler ile başvurulabilecek, yarışmaya katılacak şair–yazar ya da yayınevlerinin, hangi kategoriden aday olunduğunu belirten (Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü ya da Vakıf Özel Teşvik Ödülü) imzalı bir yazı ve kısa özgeçmiş ile 10 nüsha kitaplarını 19 Haziran 2021 Cumartesi günü akşamına kadar ''Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı-Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak, No.26, K.2 Taksim-Beyoğlu-34433 İstanbul'' adresine teslim etmeleri gerekiyor.


Attila İlhan Edebiyatı Ödülleri'ni kazanan şair ve yazara ayrı ayrı 7.500'er lira ödül verilecek. Ayrıca ilk kitap ödülünün bedeli ise 2.500 lira olarak ilan edildi.


Ödüller için başvuru tarihi 19 Haziran 2021. Ödül kazanan eserler ise, Kasım ayı içinde açıklanacak.

Comentarios


bottom of page