top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Kime göre farklı?

Mayda Tosun'un kalemi ile Ervin Eker’in çizimlerinin buluştuğu ‘’Bay Turuncu Kuş’’ genç okurlarıyla buluştu."Bay Turuncu Kuş her sabah aynı neşeyle uyanır ve tüm arkadaşlarını çok keyifli şarkılar söyleyerek selamlardı. O sabah çok daha mutlu uyandı. Çünkü o gün onun doğum günüydü!! Büyük bir heyecanla arkadaşlarının yanına doğru uçtu. Kendine özgü olan başındaki turuncu tüy uçuşunun hızlıyla dalgalanıyordu. Ancak arkadaşlarının yanına vardığında maalesef sevincin yerini bir mutsuzluk aldı. Sanırım arkadaşları Bay Turuncu Kuş kadar heyecanlı değillerdi ve galiba bugünün onun için ne kadar özel olduğunu unutmuşlardı. Her zaman arkadaşlarıyla istediği gibi bir sohbet kuramazdı. Acaba arkadaşlarıyla arasındaki diyalog neden onu mutsuz etmişti?"


Bay Turuncu Kuş, çocukların birbirlerinden farklı oluşlarının iletişim kurmalarında yaşadıkları zorlukları, eğlenceli ve keyifli bir anlatımla çocuklara sunuyor. Farklı olmanın da bir ayrıcalık olduğunu ve bir bütünün oluşumunda aslında her birleşimin kendine özgü farklılığı sayesinde güzelleştiğini anlatmayı ve onlara aktarmayı hedefliyor.


Mayda Tosun Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu. Uzun yıllardır özel bir anaokulunda yönetici asistanlığı yapıyor. Çok uzun yıllar çocuklarla birlikte olan ve bundan çok büyük keyif aldığını söyleyen yazar, aynı zamanda çocuk kitaplarına çok büyük bir hayranlık duyduğunu da her defasında dile getiriyor. Yazarın bu ilk kitabı. Üzerinde 2 yıla aşkın bir süre çalışmış ve doğru aktarım için her türlü detayı düşünmüş. Çocuklarla yaptığı sohbetler, onlara okuduğu kitaplar sayesinde deneyimini çoğalttığını onların verdiği tepkilere göre yapacağı işlerin şekillenmesini sağladığını söylüyor. 


BAY TURUNCU KUŞ

Mayda TOSUN

İnci Çocuk Yayınları, 2023

Resimleyen: Ervin EKER

Türü: Renkli Resimli Öykü

7 + yaş

36 s.

コメント


bottom of page