top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Beyin paraşüt gibidir, açılmadıkça çalışmaz.

Pozitif psikolojinin en son verilerinin ışığı altında hazırlanan Beynin Mutluluğa Ayarlanması, mutluluk yolculuğuna çıkmak isteyenlere, gerçekleşmesi mümkün bir vizyon sunuyor.

Yazar herkesin beynini bilgece kullanmasına katkı sunacak bir eserle karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda, mutlu olmaya karar verdiğimiz zaman, beynimizin mutlu olacak yolu bize gösterdiğine ve mutlu edecek şeyleri de arayıp bulduğuna dikkat çekiyor. Beynimizin yenilik arayışında olan ve öğrenen sosyal bir organ olması nedeniyle bozulmaması için uyarılması gerekmektedir. Beynin uyarılmasıyla ölçülebilir yapısal değişiklikler oluşur, yeni beyin hücreleri gelişir ve yeni nöron bağlantıları ortaya çıkar.


Beyin paraşüt gibidir, açılmadıkça çalışmaz. Zihnimizden geçen her düşünce, duygu ve davranışlar beynimizi değiştirir.


Beynin Mutluluğa Ayarlanması kitabı yıllarını mutluluk çalışmalarına vermiş bir araştırmacının gözünden şu ana konuları içeriyor:

Mutluluk neden önemlidir?

Beyin mutluluğa nasıl programlanır?

Yüksek bilince nasıl ulaşılır?

Farkındalık kişiyi neden mutlu kılar?

Beynin esnekliği ve uyum sağlama yeteneği (Nöroplastisite) neden önemlidir?

Nörolojik bağlantı ve alışkanlıklar nasıl oluşur?

Üretici sevgiden mutluluğa nasıl ulaşılır?

Akış yaşantısı neden mutluluk üretir?


“Beynimizi mutlu olma yolunda eğitebiliriz. Öğrendiğimiz her yeni bilgiyle beynimiz değişir. Bu yüzden Beynin Mutluluğa Ayarlanması kitabını okuyup bitiren her kişinin beyni, okumadan

önceki durumundan farklı olacak ve mutluluk oluşturacak şekilde yeniden yapılanacaktır,”


Zülfikar Özkan 1952 yılında Gümüşhane’de doğdu. Kişisel ve sosyal gelişim konularında birçok konferans veren Özkan, aynı zamanda birçok kuruluşta yöneticilik yapıyor.


Yazar Anne – Baba Kitaplığı, Başvuru kitapları ve diğer kategorilerde eserler yazmıştır. Ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.


BEYNİN MUTLULUĞA AYARLANMASI

Dr. Zülfikar Özkan

Pozitif Yayınları, 2021

392 s.


Commentaires


bottom of page