top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Bir Savaş Hikayesi İçin Notlar

İtalyan yazar, çizer ve sinemacı Gipi yazdığı Bir Savaş Hikayesi İçin Notlar için "Öfkeden doğan ve sonra belki de neredeyse narinleşen yaramaz bir kitap," diyor.2004’te yayımlandığı tarihten beri bir sürü dile çevrilip tüm dünyada çok satmayı başarmış, aynı zamanda Gipi’ye ödül aldıran kamusal başarılarından biridir. Gipi, betimlemekten çok çağrıştırdığı gelecekteki bir coğrafya fonunda, kendisi için en değerli olan derin temalara değinen sürükleyici bir ergenlik romanı kuruyor: Ergenlik ve büyümek, patlamaları ve ihanetleriyle arkadaşlık, her birimizin kalbinde yatan gizem.


Alaycılık ve acının, tatlılık ve ironinin bir karışımı olan bu kitabı Gipi, 'öfkeden doğan ve sonra belki de neredeyse narinleşen yaramaz bir kitap' olarak tanımlıyor.


Gipi ya da gerçek adıyla Gianni Pacinotti (12 Aralık 1963 - Pisa), İtalyan çizgi romancı, illüstratör ve film yapımcısıdır. Çizgi roman alanında yaptığı çalışmalarla Goscinny Ödülü ve Angoulême Uluslararası Çizgi Roman Festivali'nde en iyi albüm ödülü gibi prestijli ödüller almıştır.


BİR SAVAŞ HİKAYESİ İÇİN NOTLAR

Gipi

Kara Karga Yayınları, 2024

Tür: Çizgi Roman

コメント


bottom of page