top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Böğürtlen Kışı

Birçok kitabı New York Times ve USA Today çoksatan listelerine girmiş olan Sarah Jio, sevgiyi, umudu ve umutsuzluğu Böğürtlen Kışı adlı kitabıyla bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.“Hangisi daha zor, bilmiyorum,” dedim. “Birini aniden kaybetmek mi yoksa onu yavaş yavaş, günden güne kaybetmek mi.”

 

 

Vera Ray, oğlu Daniel’a o gece son kez iyi geceler öpücüğü verdiğinden habersizdi. Oğlunu her ne kadar yalnız bırakmak istemese de gece vardiyasında çalışmak üzere otele gitmek zorundaydı. Yine oğlu Daniel için…

 

Mayıs 1933’te Seattle nasıl karlar altındaysa seksen yıl sonra da yine karlar altındaydı. Claire Aldridge, mayıs ayında yaşanan bu olağanüstü doğa olayını araştırırken Daniel’ın hikâyesiyle karşılaşır. Hikâyenin peşine düşen Claire, adım adım ilerlerken karşılaştığı manzara karşısında şaşkınlık içerisinde kalır. Daniel, aslında sandığı kadar uzakta değildir.


Sarah Jio (d. 18 Şubat 1978), Amerikalı gazeteci ve yazar. Çocukluğunu Washington’da geçirmiştir. Ardından Western Washington Üniversitesi’ne girmiştir ve İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Sarah Jio, Glamour dergisinin başyazarlarından biridir. Yazarın birçok dergide ve gazetede yüzlerce makalesi yayımlanmıştır. Gazetecilik bölümü mezunu olan Sarah Jio’nun gazetelerde ve dergilerde yayımladığı makalelerin konuları; yemek, beslenme, sağlık, eğlence, seyahat, kilo verme, alışveriş, psikoloji, bebek ve çocuk bakımı üzerinedir.

Çocukluk çağında yazarlığa merak salan Amerikalı ünlü yazar Sarah Jio’nun romanları birçok farklı dillere çevrilmiştir. Sarah Jio’nun romanları İtalya, Fransa, Brezilya, Türkiye, Slovenya, Rusya, Çin, Norveç, Almanya, Litvanya, Polonya, İspanya ve diğerleri de dâhil olmak üzere toplam 27 ülkede yayımlanmıştır. Birçok kitabı The New York Times çok satanlar listesinde yer almaktadır. Sarah Jio halen çeşitli dergilerde makaleler yazmaktadır. Evli, 3 erkek çocuk annesidir. Hayatını Amerika Birleşik Devletleri'nin Seattle şehrinde devam ettirmektedir. 

 

 

BÖĞÜRTLEN KIŞI

Sarah Jio

Epsilon Yayınevi, 2024

Çeviri: Duygu Parsadan

Editör: Betül Yılmaz

Türü: Kurgu / Roman

314 s.

Comentarios


bottom of page