top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Hande Z. Watt, çocuklar için yazdığı ilk macera dizisi "Cafer Black" ile Türkçede!

Yazar, akademisyen, editör Hande Z. Watt, okurlarını Cafer Black ile farklı ülkeleri ve kültürleri ziyaret edebilecekleri, eğlenceli serüvenlere davet ediyor.

Dimitriyev ailesinin en değerli tablolarından biri kayıp! Dimitri ve Tatyana çifti, bu önemli aile yadigârını bulması için olağanüstü-sorun çözücü Cafer Black'e başvuruyor. Van ve İskoç kırması, kılık değiştirme ustası, Batman tutkunu ve kahve düşkünü Cafer Black için bu iş 'kedi' oyuncağı! Usta bir yazılımcı, yılmaz bir çevreci olan ortağı Lüfer Lütfü'nün de 'doğa dostu' yardımlarıyla Cafer, Türkiye'den Kazakistan'a, Çin'den Rusya'ya uzanan matrak bir maceraya, soluksuz bir kovalamacaya atılıyor!


Yazar, akademisyen, editör Hande Z. Watt çocuklar için yazdığı ilk macera dizisinde okurları, Cafer Black'le birlikte farklı ülkeleri ve kültürleri ziyaret edebilecekleri, eğlenceli serüvenlere davet ediyor.


Hande Z. Watt İstanbul ve Münih kahvelerinin kokuları arasında kitap okuyarak büyümüş. Kitapları bırakmak istemediği için önce Amerika'da, sonra da İskoçya'da okumuş da okumuş. Ta ki bir gün Edinburgh Üniversitesi'nin Edebiyat Bölümü'nde ders verirken, 'Bu kadar okudum, biraz da yazayım,' diye düşünene kadar. Bunun üzerine farklı mahlaslarla fantastik, romantik, kara mizahî kurgular kaleme almış, farklı yayınevleriyle çalışmış. Bir gün İstanbul'a geri dönmüş ve onun gibi kitap okumayı çok seven iki çocuğu için bir roman yazmaya karar vermiş. Bu işi kıskanan iki kedisi ise, her türlü entrikayı çevirerek, bu romanın ana karakteri bir kedi olana kadar Hande'ye bir saniye bile rahat vermemiş.


CAFER BLACK KAYIP TABLONUN İZİNDE

Hande Z. Watt

Can Çocuk, 2023

Resimleyen: Mavisu Demirağ

Çeviren: Mehmet Erkurt

Tür: Roman

Yaş aralığı: 9, 10, 11 +

104 s.

Yorumlar


bottom of page