top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Bazı sırlar gizlendiği gölgelerden daha karanlıktır

Gizem ve gerilim türlerinde yazan İngiliz romancı, Alice Feeney'nin romanı, Daisy Darker, Türkçede.Darker ailesi, birbirlerinden uzak geçirdikleri on yılın ardından bir araya gelmiş ve ninelerinin 80. yaş günü için bir gelgit adasındaki Deniz Camı adını verdikleri evlerinde buluşmuştu. Ancak her gece olduğu gibi, o gece de gelgit başladığında, sekiz saat boyunca dünyanın geri kalanıyla bağlantıları kesildi. Deniz Camı’nın duvarlarındaki saatler on ikiyi gösterdiğinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.


Gece yarısı fırtına şiddetlenirken nineleri ölü bulundu. Bir saat sonra ise aralarından bir başkası...


Ailenin her üyesinin kendine ait sırları vardı; ancak bazı sırlar diğerlerinden çok daha karanlıktı.


Birinin onları teker teker öldürdüğü bu adada mahsur kalan Darkerlar, sular çekilip her şey gün yüzüne çıkmadan önce hem bu gizemle hem de geçmişteki sırlarıyla hesaplaşmak zorundaydı.


"Şeytan aslında görmemiş gibi yapan gözlerdi ve duymamış gibi yapan kulaklardı.

Şeytan aslında sendin, bendim ve hepimizdik."Alice Feeney, 21. yüzyılda gizem ve gerilim türlerinde yazan bir İngiliz romancıdır.

Feeney, yazar olmadan önce on beş ya da on altı yıl boyunca BBC'de yapımcı ve gazeteci olarak çalışmıştır. Bu işe 21 yaşında başlamış ve One O'clock News programının yapımcılığının yanı sıra muhabirlik, haber editörlüğü, sanat ve eğlence programlarının yapımcılığını da üstlenmiştir.


İlk romanı Sometimes I Lie'ı 30 yaşındayken, boş zamanlarında ve işe giderken trende yazmaya başladı. Faber Akademi yazarlık kursuna katıldı, kitabı ve kursu yaklaşık aynı zamanda bitirdi.


2019'da Fox, Sometimes I Lie'ın televizyon haklarını satın aldı ve Kasım 2019'da Feeney hayranı Sarah Michelle Gellar'ın başrolde olduğu bir televizyon dizisi projesi ortaya çıktı. Kitabı uyarlaması için Robin Swicord ile anlaşıldı ve Ellen DeGeneres ve Jeff Kleeman'ın yanı sıra Gellar ve Swicord yönetici yapımcı olacaktı. 2020'de Jessica Chastain, Kristen Campo ve Endeavor Content, His & Hers'ün televizyon haklarını satın aldı. Rock Paper Scissors kitabı da Netflix'te bir diziye uyarlanacak.


DAISY DARKER

Alice Feeney

Yabancı Yayınları, 2024

Çeviri: Beril Tüccarbaşıoğlu Uğur

 

Comentarios


bottom of page