top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Dünyaların Çoğulluğu dergisinin 10. sayısı yayınlandı

Dünyaların Çoğulluğu, kendisini “şu ana dek yaratılmış ve yaratılacak kurgu/gerçek dünyaların bulanık eskizi” olarak açıklayan edebiyat e-dergisinin 10. sayısı (Mart-Şubat 2024) yayımlandı. Dosya konusu, Gustav Meyrink.Bu sayıda "Gustav Meyrink" dosyası hazırlandı. Dosyanın içinde Orçun Güzer'in yazısı, Kıvanç Tanrıyar'ın çevirisiyle Eric Claus'un, Şevket Kadıoğlu'nun çevirisiyle Raymond Abellio'nun, Hermann Hesse'nin, Mena Meyrink'in yazısı, Paul Verlainé ve André Breton'nun şiiri yer alıyor. Ayrıca Kıvanç Tanrıyar'ın çevirisiyle Gustav Meyrink'ten bir öykü de yer alıyor.


Şiir bölümünde ise Onur Tuna Bozbey, Şevket Kadıoğlu ve Nalan Kurunç şiirleriyle, Tamer Gülbek ile Gül Yıldız "Ted Hudges", Oğuz Tarihmen "Gottfried Benn" ve Şevket Kadıoğlu ise "Philippe Jaccottet" şiir çevirileriyle katkıda bulundular.

Yazarların Dünyaları bölümünde ise René Daumal'ın Nerval yazısı bulunuyor.

Öykü bölümünde Tülinay Dalak'ın "Louis Aragon", Şirin Erkan Leitao'nun "Roger Caillois", Günay Çetao Kızılırmak'ın "Olga Snegina" çevirileri yer alıyor.

Düzyazı bölümünde ise İlyaz Bingül, Onur Tuna Bozbey yazılarıyla, Candan Dinç "Alden R. Turner" çevirisiyle katkıda bulundular.


Kommentare


bottom of page