top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Edebiyat Nöbeti'nin 50. Özel Sayısı yayımlandı

Samsun/Bafra merkezli iki aylık kültür, sanat ve edebiyat dergisi olan Edebiyat Nöbeti’nin 50. Özel sayısı dopdolu içeriğiyle okurlarıyla buluştu.Editörlüğünü Ebru Çaloğlu’nun üstlendiği sayıya Ahmet Özer, Ahmet Günbaş, Akın Ersöz, Dilek Bilge, Zekeriya Çavuşoğlu, Refik Baskın, Meriç Gök, Demet Özdemir, Kader M. Bolat, Mehmet Öztürk, Meryem Gülbudak, Korkut Akın, Celal Karaca, Nilüfer Uçar, Dilruba Nuray Erenler, Ali Özer Çağlar ve Nuri Taner renk katıyor.


Rıfat Ilgaz, Bedia Balses, Nisa Leyla, Kenan Biberci, Mustafa Şancı ve Nalan Çelik’in “tadımlık” yazıları Edebiyat Nöbeti 50. Özel Sayı’da okurlarına tatlı bir nostalji yaşatıyor.


Nurdane Ö. Sağkan, Cemil Baskın, Nurduran Duman, Soner Sert, Kadir İncesu, Cenk Kolçak, H. Hüseyin Yalvaç, Davut Köksoy, Onurhan Alpagut, Deniz D. Düzgün, Zekeriya Çavuşoğlu, ve Meltem Dağcı’nın geçmiş sayılarda dergi üzerine yaptıkları röportajları da bu sayıda okuyabilirsiniz.


Ayrıca, edebiyat dergilerinin Edebiyat Nöbeti’nin soruşturmalarına verdikleri yanıtlara, dergi üzerine gazete ve dergilerde çıkan yazılara, anı defterinden bazı kesitlere ve Edebiyat Nöbeti hakkındaki haber ve değerlendirmelere Edebiyat Nöbeti Dergisi 50. Özel Sayısı’ndan ulaşabilirsiniz.


Dergiyi bulabileceğiniz kitabevleri

İSTANBUL: Mephisto Kitabevleri (Kadıköy, Beyoğlu, Beşiktaş),

ANKARA: Turhan kitabevi

İZMİR: Yakın Kitabevi (Alsancak), Pan Kitabevi

SAMSUN: Endülüs Kitabevi, Samsun Sahaf, Eflatun Kitap Kafe

Comments


bottom of page