top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Kusurların ta kendisidir o sevgiyi güçlendiren

İrem Yaşar’ın kaleminden Eksik Bir Şey mi Var?, ne kadar beklenmiş olursa olsun sonunda kavuşmak varsa geç kalınmış sayılmayacağının, eksikleri sevgiyle onarmanın nazenin bir kanıtı.


“Seni beklemek dünyanın en güzel bekleyişiydi. Hem insan bir şeyin sadece iyi yönlerini sevmez ki... Olumsuzluklarını da sever. Zorluklarını da sever. Kusurlarını da sever. Zaten kusurların ta kendisidir o sevgiyi güçlendiren şey.”

Dünyanın geri kalanını bir kenara koyup gösterişsiz bir yaşamın hakiki lezzetini alabilmek zor bir meziyettir. Hele modern zamanlarda… “Nerede o eski komşuluklar?” diye iç geçirir; yan yana binalarda oturan insanların birbirlerinden kilometrelerce uzak olduğu bu yorucu zamanlardan sıyrılabilmek mümkün mü diye düşünürüz. İyi şeylerin çok geride kaldığına, her şeyin “umutsuzluk” etiketiyle ambalajlandığına inanırız çoğu zaman. İşte tam da bu zamanların aksinin mümkün olduğunu ispatlayan, musluğundan bardak bardak muhabbetin aktığı bir semaverin etrafında kümelendiğimiz, gerçek dostluğun lezzetini alabilmek için dünyayı gezmek zorunda olmadığımız bir yolculuğa davet ediyoruz sizi.


Her şeye rağmen bu dertli dünya saksısında rengârenk çiçeklerin de açabileceği ihtimaline meftun olanların kitabı. Aynı sokağın iki ucunu paylaşmayı, her gün aynı kaldırımda karşılaşmayı hüzünlü hayatların tesellisi sayan güzel yürekleri insanların hikâyelerini okurken yüzünüzden tebessüm eksik olmayacak!


İrem Yaşar, 13 Ekim 1992 tarihinde Amasya’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Amasya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi’nde Aşçılık Bölümü’nü tamamladı.


Mesleğinin ilk yıllarında bir mimarlık ofisinde tasarımcı olarak çalıştı. Anne olduktan sonra ise bu sektördeki çalışma hayatına kısa bir süre ara verdi.


Şu anda oğlu ve eşiyle birlikte Amasya’da yaşıyor. Uzun yıllardır sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Hem kişisel sayfasında hem de diğer mecralarda yazdığı yazılarla, gerçekleştirdiği atölyelerle insanların hayatına dokunmayı; limonlu kek pişirmeyi, küçük mutlulukları büyütmeyi ve her şeyin şükredecek tarafını görmeyi çok seviyor. Neşesi Yeter isimli kitabı 2018 yılında yayımlanmıştır.


EKSİK BİR ŞEY Mİ VAR?

İrem Yaşar

Küsurat Yayınları, 2022

Tür: Roman

168 s.

Comments


bottom of page