top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Ferzan Özpetek’in kaleminden Saklı Yürek, İtalya’nın çok satan romanları arasında

Dünyaca ünlü yönetmen, senarist ve yazar Ferzan Özpetek, dördüncü kitabı Saklı Yürek’le Can Yayınları Çağdaş serisinde okurla buluşuyor. İtalya’da kısa sürede çok satanlar arasına girmeyi başaran eserinde kadın kalbini büyük bir duyarlılıkla ele alan Özpetek, zamansal ve mekânsal mesafelere rağmen birbirine sıkı sıkıya bağlı iki kadının ve onları buluşturan büyük sırrın hikâyesini ustalıkla anlatıyor.

 


Filmleriyle tüm dünyada büyük başarılar elde eden yönetmen Ferzan Özpetek, bir kez daha hayal gücünü serbest bırakıyor ve büyük ses getiren romanı Bir Nefes Gibi’nin ardından yine kadın kalbini büyük bir duyarlılıkla ele alıyor. 

 

Özpetek dördüncü kitabı Saklı Yürek’te bu kez zamansal ve mekânsal mesafelere rağmen birbirine sıkı sıkıya bağlı iki kadının arzu ve özlemlerini merkeze alıyor. Sanatla yaşamı, peri masalıyla gerçeği, apaçık görünenlerle saklananları ustalıkla yoğuran yazar, okurlarına adeta çağıldayan bir roman armağan ediyor.

 

İnsan yüreğini nereye saklar? 

Roma’nın merkezinde, anılarla dolu görkemli bir ev, yıllarca kilitli kalmış bir oda, şaşırtıcı bir tablo koleksiyonu, aniden kesilen tutkulu bir aşk... Saklı Yürek, farklı zaman ve mekânlarda yaşayan, her engeli aşarak birbirleriyle konuşmaktan vazgeçmeyen iki kadının ve onları buluşturan büyük sırrın hikâyesi… 


SAKLI YÜREK

Ferzan Özpetek

Can Yayınları, 2024

Çeviri: Neval Barlas

Tür: Roman

168 s.

Comments


bottom of page