top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

George Best: Hayatımın En Kötü Yirmi Dakikası - Duncan Hamilton


Manchester United’ın ve dünya futbolunun efsanelerinden George Best’in hayatını konu alan George Best: Hayatımın En Kötü Yirmi Dakikası okurlarla buluşuyor. Usta biyografi yazarı Duncan Hamilton’ın uzun ve titiz araştırmalar sonucu hazırladığı biyografi; Cantona, Beckham ve Ronaldo’yla devam eden “Manchester 7 Numara” efsanesinin ilki sayılan Best’in Belfast’tan Old Trafford’a uzanan efsanevi öyküsünü anlatıyor.


İngiltere’nin prestijli spor ödüllerinden biri olan William Hill Spor Kitabı Ödülü’nü üç defa kazanmış İngiliz gazeteci ve spor yazarı Duncan Hamilton’ın, çok uzun soluklu araştırmaların ardından kaleme aldığı George Best: Hayatımın En Kötü Yirmi Dakikası, İnkılâp Kitabevi etiketiyle ilk kez Türkçeye çevrildi.


Duncan Hamilton kitapta, daha önce futbol dünyasında görülmemiş giyim tarzıyla, marjinal hayatıyla ve tabii ki yakışıklılığıyla Beatles’ın beşinci üyesi olarak da anılan; sloganlarda “Maradona Good, Pele Better, George Best” diye anılan; futbol tarihinde ve gönüllerde kendine büyük bir yer edinmiş George Best’i anlatıyor. George Best: Hayatımın En Kötü Yirmi Dakikası, futbolun henüz bir endüstriye dönüşmediği yıllarda eşsiz bir futbolcunun hayatına yakından bir bakış sunuyor.


GEORGE BEST: HAYATIMIN EN KÖTÜ YİRMİ DAKİKASI

Duncan Hamilton

Çeviren: Ulus Bora Oran

İnkılap Kitabevi, 480 s.

İstanbul, 2021.bottom of page