top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Paylaştıkça çoğalmanın eğlenceli hali

Hani Artardı? Meryem Melike Şahin’in anlatımıyla Merve Özcan’ın çizimlerinin buluştuğu, 4 yaş ve üzeri çocuklar için samimi ve eğlenceli bir hikâye.

Çocuklar bazen sahip oldukları şeyleri paylaşmaktan çekinebilir, hatta bu konuda kendilerini huzursuz hissedebilirler. Gelin, Hani Artardı ile çocuklara paylaşmanın güzelliklerini anlatmanın yollarını birlikte keşfedelim.

Paylaşma davranışı, çocukların 0-6 yaş döneminde ebeveynlerinin desteğiyle kazandığı bir beceridir. Hayatın ilk yıllarında kazanılan bu beceriler, çocuğun sosyal yaşamını düzenlenmesine yardımcı olur. Değerler eğitiminde önemli bir yeri olan yardımlaşma ve paylaşma konularını özümsemeleri, çocukların sosyal hayatlarında daha konforlu hareket edebilmelerini sağlar. Hani Artardı’da paylaşmanın tatlı huzuru, cömertliğin tılsımlı kapısını aralıyor.

Şifa, kuş tüyü koleksiyonu yapmayı, kardeşini ve kedisi Balkız’ı çok seviyor. Bir gün, değer verdiği şeyleri sevdikleriyle paylaşmaya karar veriyor. Ancak paylaştıkça artacağını sandığı şeylerin azalması onu üzüyor.

Meryem Melike Şahin, 1988 yılında Ankara’da doğdu. Okul öncesi eğitim kurumunda idari danışmanlık ve manevi eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Çeşitli yazarlık atölyelerine ve çocuk edebiyatı seminerlerine katılmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.


HANİ ARTARDI?

Meryem Melike Şahin

Resimleyen: Merve Özcan

Küsurat Yayınları, 2022

32 s.

Comentários


bottom of page