top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

''Harold ve Mor Tebeşir'' dizisi Mahir Ünsal Eriş'in çevirisiyle raflarda!

Dünya çapında geniş okur kitlelerine ulaşmış Harold ve Mor Tebeşir, tüm kitaplarıyla Türkiye'de okurla buluşuyor. Seriye ait son üç kitap daha tüm kitapçılarda!


Harold'ın bir Noel ağacına, Noel Baba'nın da Harold'ın yardımına ihtiyacı vardır. Noel Baba'yı ve kocaman oyuncak çuvalını bütün gece taşıyacak neşeli ren geyiklerini çizmek Harold'a düşer.


Harold Kuzey Kutbu'nda, eğlenceli ve yaratıcı dokunuşlarıyla unutulmaz bir kış macerası!


Odasının duvarına asmak için bir resim isteyen Harold, mor tebeşirini alır ve yepyeni bir dünya yaratmaya koyulur. Fakat Harold birden çok küçüldüğünü fark eder; artık bir papatyanın yarısı kadar küçüktür! Şimdi yalnızca çok zeki bir ressam eve dönüş yolunu bulabilir.


Harold ve Mor Tebeşir'in yaratıcısı Crockett Johnson'dan yepyeni bir Harold macerası daha!

Harold bir gece kendini bir sirkte bulur. Mor tebeşiriyle ipte yürüyüşe çıkan Harold, bütün cambazlardan da yüksektedir. Aslanlar, filler ve palyaçolarla dolu bu sirkte Harold'ı heyecanlı bir macera beklemektedir.


Crockett Johnson, 1906'da New York'ta dünyaya gelen Amerikalı karikatürist ve çocuk kitapları illüstratörü Crockett Johnson'ın asıl adı David Johnson Leisk'tir. Yaşamı boyunca yirmiden fazla çocuk kitabı yazıp resimledi. Küçük Harold'ın maceralarını konu alan altı kitaplık dizinin ilk kitabı Harold ve Mor Tebeşir'le çok ses getirdi. Yirminci yüzyılın en etkileyici bant karikatürlerinden Barnaby'nin de yaratıcısıdır.


Birinci kitap: Harold Kuzey Kutbu'nda

İkinci kitap: Harold'ın Odasına Bir Resim

Üçüncü kitap: Harold'ın Sirki

Crockett Johnson

Can Çocuk, 2021

Çeviri: Mahir Ünsal Eriş

Yaş aralığı: 4, 5, 6, 7+

64 s.

Comments


bottom of page