top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Kahve Soğumadan Önce ile zamanda yolculuk

Tiyatro oyunlarıyla dikkat çeken Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin tüm dünyada yoğun ilgi gören ilk romanı Kahve Soğumadan Önce, kahramanlarıyla birlikte okurları da zaman yolculuğuna çıkarıyor.


Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin aynı isimli tiyatro oyunundan uyarlanan ilk romanı Kahve Soğumadan Önce, Tokyo’nun ara sokaklarından birinde, ziyaretçilerinin zaman yolculuğuna çıkabildiği yüz yıllık bir kafede geçiyor. Yurtdışında satış rekorları kıran ve Türkiye’de Epsilon logosuyla okurlara ulaşan roman, sade ama büyüleyici anlatımıyla geçmişle geleceğin bütünlüğünü ve ayrılmazlığını gözler önüne seriyor. Zamanda yolculuğun mümkün olduğu gizemli kafenin dört ziyaretçisinin hikâyesinden oluşan Kahve Soğumadan Önce, mutlulukla hüznü harmanlayarak aşkı, emeği, pişmanlıkları ve yüzleşmeleri bir arada sunuyor.

Kaleme aldığı tiyatro oyunlarıyla büyük başarılar elde eden Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin tüm dünyada yoğun ilgi gören ilk romanı Kahve Soğumadan Önce, Epsilon logosuyla okurlarla buluşuyor. Yazarın, Suginami Drama Festivali’nde Büyük Ödülü kazanan aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan romanda mutluluk ve gözyaşları, karamsarlık ve umut iç içe geçiyor.


Kahve Soğumadan Önce, Tokyo’da ziyaretçilerinin zaman yolculuğuna çıkabildiği yüz yıllık gizemli bir kafenin dört ziyaretçisinin hikâyesini ve kahve fincana doldurulduğu anda başlayıp kahve soğuyunca sona eren yolculuklarının mucizevi sonuçlarını anlatıyor. Roman, iki genç aşığın, anılarının peşinden giden bir karı-kocanın, sonsuzluğun içinde yeniden bir araya gelen iki kız kardeşin ve yürek titreten bir hasretin merkezindeki bir anneyle çocuğun hikâyelerini ustalıklı bir anlatımla okurlara sunuyor.


Şimdiki zamanda alınan kararların kıymetini ve gücünü gözler önüne seren Kahve Soğumadan Önce, bambaşka insanlar olarak yollarına devam etme yürekliliğini gösteren karakterleri üzerinden okuyanların hayatı sorgulamaya davet ediyor.


Toshıkazu Kawaguchı hakkında

Toshikazu Kawaguchi, 1971 yılında Japonya’nın Osaka kentinde dünyaya gelmiştir. Sonic Snail adlı tiyatro grubunda yapımcılık, yönetmenlik ve oyun yazarlığı yapmıştır. Bir oyun yazarı olarak COUPLE, Sunset Song ve Family Time gibi eserleriyle tanınmıştır. Kahve Soğumadan Önce oyunuyla Suginami Drama Festivali’nde Büyük Ödülü kazanmıştır. Kahve Soğumadan Önce, roman türünde yayımlanmış ilk çalışmasıdır.


KAHVE SOĞUMADAN ÖNCE

Toshikazu Kawaguchi

Epsilon Yayınları, 2021

Çeviri: Şebnem Tansu

200 s.

Comments


bottom of page