top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

“Kendi ellerinle ördüğün zihin hapishaneni kendi ellerinle yıkacaksın.”

Geçmişten bugüne getirdiğimiz, yaşadığımız, öğrendiğimiz her şeyle kendi “ben”imizi inşa ediyoruz. Peki, bunu yaparken kendimize sanal bariyerler de inşa ediyor olabilir miyiz?

Şimdiye kadar edindiğin her tecrübeyle, yaşadığın her duyguyla ve öğrendiğin her bilgiyle kendine bir mizaç ve bir zihin yapısı inşa ettin. Eğer bütün bunlar seni korumaya, gelişmeye ve mutlu etmeye yetmiyorsa artık, sence inşa ettiğin şey aslında bir hapishane olabilir mi? Farkında olmadan kendi esaretine hizmet ediyor olabilir misin? Değişen duygu durumlarınla maniple ettiğin zihnin, hayatını kolaylaştırmak ve gelişimine destek olmak yerine, seni korkutuyor, yavaşlatıyor, köreltiyor, kısıtlıyor ve aldatıyor olabilir.


Bu demir kapıların üzerindeki kilitleri açabilecek bir gardiyan yok dışarıda. Kendinin gardiyanı olduğunu fark etmediğin sürece, değişken duygu durumlarınla ve maniple edilmiş düşüncelerinle zihninin kölesi olarak yaşamaya mahkûm edilirsin. Bu kitap, kendi ellerinle sakladığın anahtarın yerini sana hatırlatmak üzere kaleme alındı. Kendine mutlu ve özgür bir hayat borçlusun. İçindeki gardiyanı, gerçek bir kahramanla takas etmenin zamanı gelmedi mi?


KENDİ KENDİNİN GARDİYANI OLMA

Sanal Klinik

Destek Yayınları, 2023

Tür: Kişisel Gelişim

184 s.

Σχόλια


bottom of page