top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Sihirli bir kız ve arkadaşları

Çoksatan İngiliz yazar Lindsey Kelk’in kaleme aldığı, Pippa Curnick’in karakteristik çizimleriyle hayat verdiği Küllü ve Tüylü serisi, bir peri kızı hikâyesi olarak başlasa da büyülerini kontrol edemediği için saraydan kovulan Küllü’nün eğlenceli maceralarıyla git gide “zıpır” bir hâl alıyor.


Ayrıntı Yayınları’nın ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç, gençlerin okuma sevgisini artıracak kitapları yayımlamaya devam ediyor. Dinozor Genç, anlattığı alternatif ve eğlenceli Külkedisi hikâyesiyle tüm dünyada büyük ilgi gören Küllü ve Tüylü serisinin ilk kitabı Gece Yarısı Sihri’nden sonra serinin ikinci kitabı Ormandaki Periler’i de Türkiye’deki okurlarla buluşturdu.

SİHİRLİ BİR KIZ. KONUŞAN BİR KÖPEK. PARTİ BAŞLASIN…

Küllü, bencil üvey kız kardeşleri ve kaba üvey annesiyle SIKICI bir hayat yaşarken

dilekleri sihirli bir şekilde gerçekleşir. Ancak bunun bir sürpriz olduğunu söylemek son derece hafif kalır. Çok geçmeden Küllü kendini kralın sarayındaki BÜYÜLEYİCİ baloya giderken bulur. Fakat onun iyilik perisi Brian, pek güvenilir DEĞİL gibidir ve Küllü de sihir konusunda pek iyi DEĞİLDİR. Artık Küllü’nün hayatında sıkıcılıktan eser yok, her şey TAMAMEN KARGAŞA!


KÜLLÜ VE TÜYLÜ - GECE YARISI SİHRİ

Lindsey Kelk

Dinozor Genç, 2023

Çeviri: Cansu Akkoyun

224 s.


SİHİRLİ BİR KIZ. KONUŞAN BİR KÖPEK. HANSEL İLE FİRARDA…

Küllü birazcık sihir yaptığı için herkes onun bir CADI olduğunu düşünür. Bu macerada Küllü ve KONUŞAN köpeği Tüylü’nün FİŞEK GİBİ kaçtığına şahit oluyoruz. Bu kaçışa GERÇEK bir cadının zencefilli çörek evinden biraz YEDİĞİ için cadıdan KAÇMAK zorunda kalan Hansel de katılıyor. PERİLER ÜLKESİNE ulaşıp Küllü’nün annesini bulabilirlerse, belki de hepsi güvende olacaktır ya da sonları TAMAMEN HAYAL KIRIKLIĞI!


KÜLLÜ VE TÜYLÜ - ORMANDAKİ PERİLER

Lindsey Kelk

Dinozor Genç, 2023

Çeviri: Cansu Akkoyun

192 s.


Comments


bottom of page