top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

KulturALiterA Kitap Kulübü 2024 Ocak buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü Ocak ayında 31’inci toplantısını gerçekleştiriyor. Bu ayın kitabı, raflarda henüz yerini almış ancak geniş bir okur kitlesi tarafından hemen kucaklanmış bir kitap: Çağdaş Türk edebiyatının olduğu kadar bizim de biricik yazarımız Mahir Ünsal Eriş’in Acaip isimli romanı. Toplantı Mahir Ünsal Eriş’in katılımıyla gerçekleşecek."Şimdilik sağım. Hayattayım, elimde kalana hayat denirse. Ama bir gün, belki de çok uzakta olmayan bir gün, ölüp gideceğim. Suyun dibine inen bir taşın yüzeyde bıraktığı dalgalar gibi yavaş yavaş silinip gidecek izlerim bu dünyadan. Geriye hiçbir şey bırakmadan, ne olup bittiğini dahi anlamadan çekip gideceğim. Hiç yaşamamışım gibi, hiç var olmamış, bu kocaman göğün altında bir nefes dahi almamışım gibi, kaybolacak varlığım. İşte sen o gün, yani öldüğümü duyduğun gün işte, beni hatırla. Ve bütün bir hikâyenin belki hiç de senin bildiğin, sandığın, anladığın gibi olmadığı ihtimaline bir şans ver ve oku bunları. Olur mu Güzin?”


"Acaip, Gaip ile başlayan ve üç kitaptan oluşan serinin ikinci kitabı. Üçüncüyü de heyecanla bekliyoruz. Acaip adı gibi acaip bir kitap. Hem acaip bir maceranın içine düşüyoruz hem de acaip bir aşk hikâyesine tanık oluyoruz. Kulübümüzde aşkı konuşacak olmanın sevinci ve heyecanı içindeyiz. Acaip, hikâye içinde hikâye ile dolu. Mahir Ünsal Eriş bir söyleşisinde şöyle diyor: “Çünkü aşk, hikâyeyi değiştirir. Sesi, kokuyu, fonu, atmosferi, meseleyi, dünyayı değiştirir. Hikayeler aşkın süzgecinden geçince bambaşka şeylere dönüşürler.” Bu toplantımızda aşkın penceresinden bakacağız tüm hikâyelere, bekleriz…


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne kayıt bölümünden bağış yaparlarsa çok memnun oluruz tabii.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 24 Ocak Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.


Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır.  Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz."


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Kommentare


bottom of page