top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü Ekim 2022 Buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü ekim ayında 19’uncu toplantısını gerçekleştiriyor. "Bu ay Émile Ajar’ın Onca Yoksulluk Varken isimli romanını okuyoruz. Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ. 26 ekim’de ZOOM’da buluşuyoruz.""KulturALiterA Kitap Kulübü olarak ekim ayında 19’uncu toplantımızı yapacağız. Ekim kitabımız, kitapları kadar hayatıyla da sıra dışı hikâyelere imza atan, öldüğünde hem Romain Gary hem de Émile Ajar olarak kitaplar yazdığını ve böylece her iki isimle de Goncourt Ödülü’nü aldığını öğrendiğimiz yazarın bu ödüle layık görülen eserlerinden Onca Yoksulluk Varken isimli romanı.


"Bambaşka şeylerle dolup taşan çok uzak bir yere gitmek isterdim. Bunu düşlemeye bile çalışmıyorum, berbat etmeyeyim diye.”


Bu toplantımızda hikâyeden kahramanlara, mekânlardan diyaloglara her şeyin sıra dışı olduğu bir romanı konuşacağız. Paris’in unuttuğu sokaklarından birinde fahişelikten emekli muhteşem bir kadının fahişelerin çocuklarına kol kanat gerdiği evine konuk olup, kitabın kahramanı Momo’nun peşinde yaşamın bambaşka manzaralarına tanık olacağız.


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler.


Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 26 Ekim Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve www.kulturalitera.com aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.


Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz."


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Comments


bottom of page