top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Ocak ayında Ayrıntı Yayın Grubu'nda neler var?

Ayrıntı Yayın Grubu, 2023'e Edward Said, Michel Foucault, Ngugi wa Thiong'o, Emanuele Trevi'yi de kattığı bir Ocak seçkisiyle merhaba diyor.


Edward Said'in entelektüel yolculuğunu anlatan, Ed. Moustafa Bayoumi ve Andrew Rubin'in birlikte kaleme aldıkları Edward Said Seçme Eserler'i, Ngugi wa Thiong'o'nun Mükemmel Dokuzlu'su, Michel Foucault'nun Hapishaneye Alternatifler'i Aydın Çavdar'ın çevirisiyle Ilya Budraitskis'in Rusya'da Sol'u, Dr. M. Taner Gören'in yazdığı Sağlığın Ölümü, M. Kaya Sütçüoğlu çevirisiyle Sextus Empiricus'un Kuşkuculuk II - Etikçilere Karşı/ Uzmanlara Karşı kitapları Ayrıntı Yayınları etiketiyle okuyucuları için hazırlayor.


Düşbaz Kitaplar'dan da iki farklı kitap yayım listesinde yer alıyor: İlki Emanuel Trevi'den İki Yaşam adıyla çevrilen Due Vite ile Andrew H. Knoll'un kaleme aldığı Dünyanın Kısa Tarihi, Aydın Çavdar çevirisiyle hazırlanıyor. Bu tarihi anlatıda 8 bölümde 4 milyar yıllık dünya tarihi anlatılıyor, kitap 18 dile çevrildi.


Dinozor Çocuk'tan Sezin Mavioğlu'nun yazdığı Karınca Adası var, kitabı Cansu Dinç resimledi. Giulia Calandra Buonaura'nın yazdığı Peki Ama Kim Bu Shakespeare? kitapları Ocak ayında minik okurlar için raflarda olacak.


Comentarios


bottom of page