top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Tehlike davulları yolda

Harold MacGrath'ın kaleme aldığı Tehlikeli Zümrütler, aşk, macera, dostluk üçgeninde gelişen ve okurunu soluksuz bırakacak bir macera romanı.
Trenden inen yolcular arasında uzun siyah paltolu bir adam vardı, paltosunun yakalarını yukarı kaldırmıştı. İngiliz tarzında giyinmiş bu adam, başına melon bir şapka takmıştı. Elinde hırpalanmış bir İngiliz asker çantası sallanıyordu. Hemen istasyon duvarına doğru yürüyüp sırtını duvara döndü. Neredeyse görünmezdi. Diğer yolcuların geçip gitmesini bekledi ve trenin son vagonundaki kırmızı stop lambaları sisin derinliklerinde kaybolana kadar hareketsiz kaldı, sonra sokağa doğru koştu.


Tahttan indirilen Rus kraliyet ailesine ait olan ve kendilerine sahip olanları türlü türlü belalara sürüklediğine inanıldığı için “tehlike davulları” adıyla bilinen iki zümrüt Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilir ve bir grup insan taşların peşine düşer. Bu çok değerli iki taşı ele geçirmek için bir cinayet işlenmesinden sonra suçluyu adalete teslim edebilmek amacıyla akıl almaz bir kovalamaca başlar. Bu maceranın ortasında bir de aşk filizlenir.


Tehlikeli Zümrütler aşk, macera, dostluk üçgeninde gelişen ve okurunu soluksuz bırakacak bir macera romanı.


Harold MacGrath çok satan ve üretken bir Amerikalı romancı, kısa öykü yazarı ve senaristti. Kitle pazarı için bazen romantizm, casuslar, gizem ve macerayı kapsayan yılda birden fazla roman tamamladı. Yeni film endüstrisi için orijinal senaryolar yazmak üzere görevlendirilen, ulusal olarak bilinen ilk yazardı.


TEHLİKELİ ZÜMRÜTLER

Harold MacGrath

Maya Yayınları, 2024

Çeviri: Ezgi Uğur

264 s.

Comments


bottom of page