top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Halen anlatacak şeylerin varken, birinin seni dinlemekten vazgeçmesidir yarım kalmak

Yarım Kalan Hikâyeler Kütüphanesi yaşam boyu tamamlanma peşinde koşan insanların arayışlarını, yarım bıraktıkları kitapların sayfalarına hapsolan hikâyeler üzerinden anlatıyor. Herkesin kendi yaşam kitabının sayfalarına yeniden bakması, tamamlanmamışlığın acısıyla kıvranan hikâyelerini dönüp yeniden okuması için..

Deniz, yarım bırakılan kitapların içine sıkışmış hikâyeleri duyabildiğini anladığında bunun hayatını nasıl etkileyeceğinin farkında değildi. Hikâyelerini dinlediği kitaplarda hiç tanımadığı duygularla tanışır, önemli bir seçimin kıyısındayken hiç bilmediği geçmişiyle yüzleşir.


“Yarım bırakılmanın ne demek olduğunu işte o sırada anladım. Halen anlatacak şeylerin varken, birinin seni dinlemekten vazgeçmesidir yarım kalmak. Halen yürüyecek yolunuz varken, birinin geri dönmesidir. Çağlayan bir nehir gibi hissederken, önüne bir set çekilmesidir. Birini özlerken o kişinin yok olup gitmesi, karnın çok acıktığı anda elindeki son parça ekmeğin yere düşmesidir. Upuzun gördüğün bir yolun ummadığın bir zamanda sonlanmasıdır.”


Pınar Elmasoğlu İzmir doğumludur. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi, Tarih ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Bölümlerinden aldı. Sabancı Üniversitesi’nden Pazarlama-Brand Practice Programından master derecesi aldı, Wharton School of Business’ın pazarlama sertifika programını tamamladı. Çalışma hayatına üniversite öğrencisi iken Gilda Marx ürünlerinin satış danışmanlığı ile başladı. 90’lı yıllarda Türkiye’de moda olan indirim kartlarının pazarlamasında çalıştı, takım liderliği yaptı, reklam ajanslarında bir süre müşteri yönetimi ekiplerinde, bir süre yaratıcı ekiplerle çalışma fırsatı buldu. 1996-2000 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde Asistanlık görevini yürüttü.


2002 yılındaki kuruluşundan bu yana Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’nde Pazarlama Programları Koordinatörü ve Kıdemli Gelişim Danışmanı olarak görev aldı. Sabancı Üniversitesi Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı’nda farklı markalar için yürütülen pazarlama projelerinde mentorluk yaptı, pek çok büyük kuruluş ve holdingler için pazarlama ihtiyaç analizi ile farklı seviyeler için pazarlama programlarının tasarım ekibinde danışman olarak aktif olarak görev aldı.


Nisan 2018’den beri yine Yönetici Geliştirme Birimi, EDU’da Bireysel Katılıma Açık Programları iş alanı yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Açık eğitim programlarında, TİM ve Ekonomi Bakanlığının himayesinde gerçekleşen Turquality Yönetici Geliştirme Programında ve farklı kurumlara yönelik tasarlanan eğitimlerde Stratejik Marka Yönetimi dersleri vermektedir.


Yazdığı kısa öyküler Altzine gibi internet dergilerinde yayınlanmıştır. Agustosbuyucusu.blogspot adresinde aktif olarak yaşamın farklı yönlerine dair yazmaya devam eden Elmasoğlu, Yoga Alliance sertifikalı yoga eğitmenidir, Evrensel Enerji masterıdır, meditasyon ve farkındalık konuları ile ilgilenmektir.


YARIM KALAN HİKAYELER KÜTÜPHANESİ

Pınar Elmasoğlu

Mona Kitap, 2022

Tür: Roman

200 s.

Comments


bottom of page