top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Haiku, ‘sessizliğin ve yalınlığın şiiri’…

Haikuyu “sessizliğin ve yalınlığın şiiri” olarak nitelendiren Seda Kırdar’ın haikuları, Derya Atabey Köksal’ın resimleri eşliğinde Yaşamın Renkleri‘nde okurla buluşuyor.Seda Kırdar’ın haikuları Yaşamın Renkleri‘nde okurla buluşuyor.

“bu ne gürültü! / ‘her şey biter’ diyor / cırcırböceği”


Kitabın Önsözünden

“Sessizliğin ve yalınlığın şiiridir haiku… Durup çevremizi izlediğimizde, bazen düşen bir yaprak, bazen bulutların ardındaki güneş, bazen de göle yansıyan dolunay konuştu bizimle. Bu mütevazı çalışma söyleyecek bir şeyleri olan iki kadını bir araya getirdi. Haikular kâğıda döküldü, resimler onları takip etti ve satır aralarındaki söylenmemiş sözleri tamamladı. Kitaptaki haikular 2022-2023 yıllarında yazıldı. Özlemi, gizemi, umudu, en çok da yaşamın ve her ânın eşsizliğini anlatmaya çalıştı.”


Seda Kırdar

Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Uluslararası Barış Çalışmaları, “Uyuşmazlık Çözümü” Programı’nı tamamlayarak yüksek lisans derecesini aldı. Bölgesel kalkınma projelerinde yer aldı. Sivil toplum, arabuluculuk ve sosyal psikoloji alanlarında araştırmacı olarak görev yaptı. 2016’dan beri diplomasi alanında görev yapıyor. Üniversite yıllarından beri kısa öyküler yazıyor. Kitapları Şiir / Haiku: Yaşamın Renkleri, 2023, Anima Yayınları.


YAŞAMIN RENKLERİ

Seda Kırdar

Resimleyen: Derya Atabey Köksal

Anima Yayınları, 2024

Tür: Şiir / Haiku

64 s.

Comments


bottom of page