top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Petrol krizi, ekoloji, küresel ısınma ve gezegenimiz

Gerçek ve güncel bilimsel bilgilere dayanan Yedinci Mühür adlı roman, petrol krizi, ekoloji, küresel ısınma ve gezegenimizin geleceğini tehdit eden politik ve ekonomik çıkarlar gibi önemli çağdaş temaları ele alıyor.


Antarktika’da bir bilim adamı öldürülür ve Interpol, cesedin yanına bırakılan nottaki kutsal bir sır olan iki bin yıllık bir gizemi, 666 sayısını deşifre etmesi için Tomás Noronha’yla temasa geçer.

Bu numarayı çevreleyen gizem, Kodeks 632 ve Tanrı’nın Formülü romanlarının ünlü araştırmacısı Tomás’ı, insanlığın en korkutucu anı olan Kıyamet’le yüzleşmek üzere, Portekiz’den Sibirya’ya, Antarktika’dan Avustralya’ya uzanan nefes kesici yeni bir maceraya sürükleyecektir.


Gerçek ve güncel bilimsel bilgilere dayanan bu roman, petrol krizi, ekoloji, küresel ısınma ve gezegenimizin geleceğini tehdit eden politik ve ekonomik çıkarlar gibi önemli çağdaş temaları ele alıyor. Okurların, başından sonuna kadar elinden düşüremeyeceği muhteşem bir gerilim kitabı olan Yedinci Mühür hepimizi yakından ilgilendiren acı gerçeklerden yola çıkılarak kaleme alınmış, uluslararası entrika ve komplolarla dolu bir roman.


Portekizli gazeteci, yazar ve halen Yeni Lizbon Üniversitesi’nde gazetecilik üzerine dersler veren bir akademisyen olan José Rodrigues dos Santos 1964’te Mozambik’te doğdu. Uzun yıllar BBC ve CNN için Güneydoğu Asya, Güney Afrika, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkasya gibi çatışmaların bol olduğu bölgelerde savaş muhabiri olarak çalıştı ve Portekiz Ulusal Televizyonu’nda ana haber programı sunuculuğu yaptı.


Yaklaşık üç milyon kitap satışıyla Portekiz’in en çok satan yazarları arasında yer alan dos Santos’un kitapları on sekiz dile çevrildi. Uluslararası alanda çoksatanlar listesine giren Tanrı’nın Formülü 2012’de Dublin Edebiyat Ödülleri IMPAC’e aday gösterildi.


YEDİNCİ MÜHÜR

José Rodrigues dos Santos

Pegasus Yayınları, 2021

496 s.

Comentários


bottom of page