top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Yüzüklerin Efendisi’nin sadık ve fanatik izleyicilerine müjde

Yüzüklerin Efendisi kitap serisinden uyarlanan dizi, The Rings of Power, 2 Eylül Cuma Amazon Prime Video’da yayına girdi.


Amazon Studios, JRR Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitap serisinden uyarlanan aynı isimli dizinin ilk iki bölümü Türkiye saatiyle 04:00’da izleyici ile buluştu.Türkiye’de sabahın 4’ünde kalkıp dizi izleyenler, yorumlarını Ekşi Sözlük’te hemen paylaştı. Bir kısım izleyici olumsuz, bir kısım ise diziyi iyi mi kötü mü bulduklarını karar veremediğini belirtti. İlk kez geniş bir izleyici kitlesiyle buluşan diziyi kimileri göklere çıkardı, kimileri yerin dibine soktu. Hatta bazıları o kadar kararsız kaldı ki “Aynı anda hem çok beğenip hem de hiç beğenmediğim dizi” diye yorum yaptı.


Dizi ve film dünyasının nabzını tutan web sitelerinden Rotten Tomatoes kullanıcıları ise, ilk iki bölüme 100 üzerinden 83 puan verdi.


The Rings of Power dizisi Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nden 2000 yıl öncesinde yaşanan olayları konu ediniyor. 5 sezonluk planlamaya göre Güç Yüzükleri dizisi yüzüklerin dövülmesini, Numenor’un düşüşünü ve Sauron’un nasıl evrenin en güçlü kötüsü olduğunu ekrana aktaracak.

Commenti


bottom of page