top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Zeytin Ağacı çocuklarla tanışmayı bekliyor…

Leyla Aslan'ın yazdığı, Esma Zülfikar Özyayla’nın resimlediği "ZEYTİN AĞACI Yeryüzü Sofrasının Bilgesi" başlıklı kitap, minik okurların beğenisine sundu.

  


Zeytin Ağacı kadim zamanlardan beri, insanların sevgiyle sarıldığı, gözü gibi baktığı ve barışın simgesi saydığı en eski dostlarından biridir. Yerini severse binlerce yıl yaşar. Bu nedenle ölmez ağaç derler ona canım Anadolu’da.

 

Leyla Aslan, bir doğa aşığı ve bir yaşam savunucusu. Yazdığı çocuk kitapları ve oyunlarıyla gelecek kuşaklar için bir ilham kaynağıdır. Onun metinlerine; toprağa, kurda ve kuşa olan sevgisi damla damla yansır, ete kemiğe bürünür. Bu gönülden akan sözcükler sayesinde, minik okurlar onun kitaplarını her zaman neşeyle okur, okumaya doyamaz.

 

Kitabımız, ne güzeldir sarılmak ölmez ağacının gövdesine cümlesiyle başlıyor. Yürekten damlayan bu sevgi cümlesi bir ağaca, ardından bir ormana dönüşüp yeryüzünün sofrasını kuruyor. Leyla Aslan bu bereketli sofraya şimdi sizi de davet ediyor. Davete icabet etmemek olmaz. Buyurun başlayın kitabı okumaya!


ZEYTİN AĞACI

Leyla Aslan

Yeniinsan Yayınevi, 2024

Tür: Çocuk Kitabı

32 s.


Comments


bottom of page