top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

2. Oğuz Atay Öykü Ödülü 2022 başvuruları başladı

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen 2. Oğuz Atay Öykü Ödülü 2022 yarışması başvuruları başladı. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Nisan 2022 olarak belirlendi.

Oğuz Atay Öykü Ödülü 2022 Şartnamesi: 1)KONU: Yarışmanın konusu serbesttir.


2)AMAÇ: 12 Ekim 1934 İnebolu-Kastamonu doğumlu olan, Türk Edebiyatının usta kalemi ve yazdığı birbirinden değerli eserlerle edebiyatımızda yeri doldurulamaz bir yazar olan Oğuz Atay’ı doğduğu şehirde öykücü kimliğiyle anmak ve anısını yaşatmak, Oğuz Atay’ın öykücü kimliğine dikkat çekmek, Edebiyatımıza yeni eserler kazandırılmasına aracı olmak, Yazmayı uğraş edinmiş kişilere edebi paylaşım ortamı sağlamak.


3)YARIŞMA ORGANİZASYONU: Yarışmanın organizasyonu İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından yapılmaktadır.


4)KATILMA KOŞULLARI: 1.Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur. Bir önceki yarışmada ödül alan yazarlar ödüle başvuru yapamazlar. 2.Sadece öykü başvuruları kabul edilmektedir. Roman, deneme, şiir, vb. türlerde yapılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır. 3.Katılım bir öykü ile olacaktır. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz. 4.Öykülerde sayfa ve sözcük sınırlaması yoktur fakat eser gönderiminde ödülün öykü ödülü olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. 5.Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır. 6.Öykülerin Word belgesine kaydedilmiş olarak belirtilen e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. 7.Posta, kargo ve elden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 8.Oğuz Atay Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir. Yazarlar öykülerinde sağ üst köşesinde bir rumuz kullanmalıdır. 9.Öykü dosyası ile birlikte öykünün adını taşıyan başka bir dosyada yazarlar kimliklerini, rumuzlarını ve iletişim bilgileri ile birlikte kısa özgeçmişlerini belirtmelidir. 10.Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. 11.Eserlerin katılım koşullarını sağlaması, başvuru adresine ulaşması Ve eserin içeriğiyle ilgili tüm hususlar yazarların sorumluluğundadır. Başvuru koşullarına uymayan eserler için herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Ödül alan öykü ve seçici kurul tarafından yayımlanmaya değer görülen öyküler ödül alan öykünün adını taşıyan Oğuz Atay Öykü Ödülü 2022 anı kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise başka herhangi bir yerde kullanılmayacaktır.


5) SEÇİCİ KURUL: Altay Ö. ERDOĞAN Ayşe SARISAYIN Ercan y YILMAZ Hasan ÖZKILIÇ Hülya SOYŞEKERCİ Hürriyet YAŞAR Hüseyin PEKER


6) ÖDÜLLER: Ödül, Oğuz Atay Öykü Ödülü adıyla bir öyküye verilir. Seçici kurul gerek duyarsa ödülü paylaştırabilir veya Jüri Özel Ödülü verebilir. Ödül alan yazara Oğuz Atay kitap seti ve Oğuz Atay Öykü Ödülü 2022 adına hazırlanan plaket verilecektir. Çıkacak olan kitapta öyküsü yer alan yazarlara onar adet kitap armağan edilecektir. Bunun dışında herhangi bir telif ödenmeyecektir.


7) 2021 YILI YARIŞMA TAKVİMİ: Başvuru başlangıç tarihi: 20 Şubat 2022 Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2022 Sonuçların açıklanması: 1 Eylül 2022 Ödül töreni: Oğuz Atay’ın doğum günü olan 12 Ekim anısına 15 Ekim 2022 Cumartesi günü İnebolu’da gerçekleştirilecektir.

8)YARIŞMA İLETİŞİM BİLGİLERİ Eserlerin gönderileceği e-posta adresi: inebolukulturvesanatdernegi@gmail.com

Yarışma ile ilgili bilgi almak için, Hasan İLYASOĞLU(İnebolu Kültür ve Sanat Derneği başkanı) Tel: 0536 525 91 23 Özlem KESKİN Tel: 0542 809 74 03 Bu şartname 8 maddeden oluşmuş olup yarışmaya başvuranlar tarafından kabul edilmiş sayılır.

Comments


bottom of page