top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

İzlenimcilerin Özel Hayatı

Sue Roe’nun İzlenimcilerin Özel Hayatı’nda okur güneşi, suyu, baharı, dansçıları ve çamaşırcıları ressamlarla birlikte gözlemleme fırsatı elde edip hayata onların gözünden bakıyor…İzlenimcilerin Özel Hayatı, tarihin en ünlü ressamlarının evlerine, stüdyolarına ve hayatlarına büyüleyici bir bakış.


Manet, Monet, Pissarro, Cézanne, Renoir, Degas, Sisley, Berthe Morisot ve Mary Cassatt.

Çağdaşları tarafından alay konusu edilip göz ardı edilseler de günümüzde tablolarına paha biçilemiyor. Eserleri dünya çapında tanınan bu grubun özel hayatları pek bilinmemektedir. İşte, canlı ve akıcı anlatısıyla Sue Roe Paris’teki stüdyolarından çalkantılı aşk hayatlarına, geçim sıkıntılarından sergilerine değinerek izlenimcilerin özel hayatını aktarıyor.


İzlenimciler yirmi yılı aşkın birlikte yaşayıp çalışıyor, Fransa-Prusya savaşının ardından hayatlarını yeniden kurma mücadelesi veriyor, alışılmışın dışındaki tablolarına halkın ve eleştirmenlerin acımasız yorumlarına karşı birlikte ayakta duruyor.


Sue Roe’nun İzlenimcilerin Özel Hayatı’nda okur güneşi, suyu, baharı, dansçıları ve çamaşırcıları ressamlarla birlikte gözlemleme fırsatı elde edip hayata onların gözünden bakıyor…


İZLENİMCİLERİN ÖZEL HAYATI

Sue Roe

Alfa Kitap, 2024

Çeviri: Gülnur Aktuğ

480 s.


Comments


bottom of page