top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Çocuksu coşkuların, dikiş tutmayan ne varsa bir bir onarmanın kitabı!

Şeyma Ünal, O zaman Gerçeği Nasıl Öğreneceğiz? isimli kitabında, nostaljik tınısıyla geçmişle şimdinin bağını kuran, yıkılan köprüleri onarıp çocukluğun saf ve içten alanını gezintiye çıkan öyküleri kaleme alıyor.

Yaşamımızın sayfalarını çevirirken çocukluğumuza dair olanları koparıp bir kenara koyarız. O sayfalara yeniden bakmak uzun süre aklımıza gelmez. Oysa çocukluğumuz, bizi biz yapan anlar bütünüdür aslında. Biz ne kadar geçmişte kaldığını düşünsek de hiç beklemediğimiz bir anda çıkan rüzgâr tüm sayfaları savurur, önümüze getirir. Unuttuk sandığımız, şefkate ihtiyaç duyduğumuz en zayıf anları; anne-babamızla vakit geçirebilmek için beş dakikanın hesabını yaptığımız günleri; çocukluğa özgü, acımasızlığa varan umursamazlıkla bir oyunu kazanmak için gösterdiğimiz çabaları; öylesine söylesek de hâlâ içimizi kemiren o yalanı, ümidimizi hep diri tutan ufacık gülümsemeyi hatırlatır. O sayfaları tekrar tekrar okudukça anlarız; çocukken kurduğumuz bağların yetişkin yaşamımızdaki yansımalarını, attığımız ilk adımları nasıl şekillendirdiğini ve o adım atma dürtümüzün nereden geldiğini…


Şeyma Ünal, 15 Ağustos 1988 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğdu. Yeditepe Üniversitesi’nde Matematik Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı alanda Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Bir süre proje yöneticisi olarak çalıştıktan sonra kurumsal hayattan ayrılıp girişimci sıfatıyla kendi markalarını kurdu.


O ZAMAN GERÇEĞİ NASIL ÖĞRENECEĞİZ?

Şeyma Ünal

Küsurat Yayınları, 2021

116 s.

Kommentare


bottom of page