top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

“arka koltukta oturan adam”ı uyandırmadan okunması gereken öyküler...

Tekinsizliğin caddelerinde dolaşan kentli öyküler, Onat Bahadır’ın yeni kitabı Okuma Odası’nda yer alıyor.


Yer altı ile yer üstünün bir sarmaşık gibi birbirine girdiği, zaman katmanlarının üst üste bindiği; kimi zaman soğuk bir mart akşamında, kimi zaman garip bir sinema salonunda geçen; sabah vakti otobüste ya da iş çıkışı serviste “arka koltukta oturan adam”ı uyandırmadan okunması gereken öyküler...

"Sessizlik ya da hadi bir ot, yaprak hışırtısı yahut kuş cıvıltısı... Sabah bunları duyması gerekir insanın. Sonbaharsa rüzgârın olgun sesi... Kışsa soğuk eli... Yazın serin bir sabah meltemi belki... Baharın neyi olsa olur. Bunların hiçbiri, şehrin beton dikitleri arasından geçemiyor. Şehrin değişmeyen bir sesi var. Her mevsim, her ay, hafta ve gün... Ne kadar dikkatle dinlerseniz dinleyin ne dediğini anlamanız mümkün değil. Çünkü bir şey demiyor. Çünkü söyleyecek bir sözü yok bu uğultunun.”


Onat Bahadır, Edebiyat, Öykü, Türk Edebiyatı kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.


Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Boşluğa Gülümsemek, Deliliği Beklerken, Yaklaşan Dip olarak sayılabilir. Onat Bahadır kitapları; Everest Yayınları, İthaki Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Onat Bahadır tarafından yazılan son kitap "Boşluğa Gülümsemek", Everest Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.


OKUMA ODASI

Onat Bahadır

İthaki Yayınları, 2022

104 s.

コメント


bottom of page