top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Timaş Yayınları Haziran 2022 kitapları!

Küçük Prens'in yazarı Antoine de Saint-Exupéry ve onun büyük aşkı Consuelo Suncín Sandoval'ın mektuplarından, Fecr-i Âti edebiyatının unutulmaz kalemlerinden Cemil Süleyman Alyanakoğlu'nun hatıratı Kendi Cennetlerinde'ye Timaş'ın Haziran kitapları karşınızda.Küçük Prens’in Yazarı Antoine de Saint-Exupéry Ve Büyük Aşkı


Consuelo Suncín Sandoval Mektuplar


Genç bir gezgin prens, bir gül ve onun cam küresi: İşte bu ilişkinin hikâyesi...


Antoine de Saint-Exupéry ve müstakbel eşi Consuelo Suncín Sandoval 193'da Buenos Aires'te tanıştılar. Hemen birbirlerine âşık oldular ve kısa süre sonra evlendiler. Ancak evlilik hayatları, onları bir araya getiren her şeye rağmen, nihayetinde kaotik bir yolculuktu. Hem öngörülemez hem de talepkâr olan maceracı “Tonio”, karısının bütün ilgisini kendisine vermesini ve ona istikrar sağlamasını bekliyordu; oysa bunlar Consuelo’nun özgür ruhlu, huysuz tabiatının engel olacağı şeylerdi. Bununla birlikte, araya giren birkaç ayrılığa rağmen birbirlerini asla bırakmadılar ve bu karşılıklı koşulsuz sevgi vaadi, Antoine'ın askerî görevinin getirdiği yükler ikisi için de kaçınılmaz hale geldiğinde, mesafelere ve endişelere dayanmalarını sağladı. Savaş zamanında, Antoine Saint-Exupéry, Consuelo'yla birlikte hayatlarını aydınlatan bir masal olan Küçük Prens'i yazdığında mektuplar da bu döneme yakından şahitlik etti.


160 mektuptan oluşan ve renkli çizim, fotoğraf ve belgelerle desteklenen bu yazışmalar, tutkulu fırtınalarla şüpheli durgunluklar arasında gözyaşları, hayal kırıklıkları ve aşkın coşkularla zenginleşen ilişkilerinin ruhunu ortaya koyuyor. Bunun yanında dönemin sanatçıları, yazarları, düşünürleri II. Dünya Savaşı’yla birlikte bu tutkulu ilişkide boy gösteriyor.