top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Edebiyatın Laboratuvarı: Can LAB

LAB dizisi, herhangi bir türün ya da kategorinin sınırlamasına bağlı kalmadan, hem içerikleri hem biçimiyle deneysel çağdaş kurguları bir araya getiriyor.


Deney Hayvanları

Claude Bernard. 19. yüzyıl Paris'inde hayvan deneyleri. Claude ile eşi Fanny'nin sorunlu evliliği, dönemin biliminsanlarının, sanatçılarının ve aktivistlerinin toplumsal trajedisi haline geliyor.


Thalia Field 1966 yılında Chicago, ABD'de doğdu. Brown Üniversite­si'nden dereceyle mezun oldu. 1995-1999 yılları arasında editör olarak çalıştı. Yazıları Chicago Review, Ploughshares ve Conjunctions gibi sayısız dergi ve antolojide yayımlandı. Point and Line, Incarnate: Story Material ve Bird Lovers, Backyard isimli deneysel kitaplarını ULULU (Clown Sharapnel) adlı romanı takip etti. Şu anda Brown Üniversitesi'nde deneysel edebiyat ve performans üzerine dersler veriyor.
DENEY HAYVANLARI

Thalia Field

Çeviri: Didem Dinçsoy

Can Yayınları, 2021

Dizi: Can Lab

Tür: Roman

304 s.

Gezintide Bir Ev

Diyalog. Monolog. Deneme. Tekrarlamalar. Listeler. Büyüler ve kayıplardan sonraki trajik süreci "evde bir gezinti" yaparak anlatan, biçimsel olarak da sınırın dışına taşan bir lirik novella.


Sevinç Çalhanoğlu, 1988'de İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Edebiyat ve görsel sanatlar alanında üreten Çalhanoğlu'nun Evde Bir Gezinti (Periferik) (Nod Yayınları, 2016), Et/ve/Fal (Heterotopya Yayınları, 2017), My Life in Curves Recently (Bored Wolves, 2020), A Promenade at Home (Bored Wolves, 2021) adlı kitapları yayımlandı. Moero şiir dergisinin editörlüğünü yapıyor.


GEZİNTİDE BİR EV

Sevinç Çalhanoğlu

Can Yayınları, 2021

Dizi: Can Lab

Tür: Şiir-Anlatı

104 s.

Comments