top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü Şubat 2022 Buluşması

KulturaLitera Şubat Ayı Kitap Kulübü buluşması Şükran Yiğit’in katılımıyla gerçekleşecek. Buluşmada yazarın ödüllü son romanı Burası Radyo Şarampol konuşulacak.


Burası Radyo Şarampol, 14 yaşındaki Filiz’in Antalya Şarampol Mahallesi’nden Berlin Kreuzberg’e uzanan hikâyesine konuk ediyor okurlarını. Bu romanda her şey çok tanıdık, çünkü çok bizden. Romanı okurken Filiz’in hayat yolculuğunda kendi geçmişimize dair çok şey hatırlayacağız, gülümseyerek… Bir kent romanı Burası Radyo Şarampol. Aynı zamanda içinden şarkılar geçen bir aşk romanı. Aynı zamanda yaşadığımız coğrafyanın bireysel ve toplumsal romanı. Görünen o ki toplantıda hem edebiyat hem müzik konuşulacak. Romanı okurken içinde geçen şarkıları spotifyda “Radyo Şarampol” isimli listeden dinleyebilirsiniz, tavsiye ederiz.


KulturALiterA Kitap Kulübü Şubat ayında onuncu toplantısını gerçekleştiriyor. Her toplantıda çoğalan, katılımcıları diyor ki “iple çekiyoruz toplantıları”. KulturALiterA da şöyle diyor: 'Biz de öyle. Dünyanın bizi sarıp sarmalayan boğucu gündemlerinden sıyrılıp edebiyatın dinginliğine sığınıyoruz hep birlikte.'

Şubat ayı için seçtikleri kitap, Şükran Yiğit’in Burası Radyo Şarampol isimli romanı.


“Hayatımız bölünmüştü bizim, hangi şehirde, hangi hayatta yaşarsak yaşayalım içimizde hep, sadece kendimizin girip dolaşabileceği, herkese yabancı bir şehir taşıyacaktık. ne zaman ki o şehrin pusulasını birisine vermek çok isteyecektik, işte o zaman ona aşk diyecektik.”


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.


Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 23 Şubat Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve www.kulturalitera.com adresinden kitap kulübüne kaydolmak.


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altı Üstü Kitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Comments


bottom of page