top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Milliyet Sanat dergisinin Şubat 2023 sayısı çıktı!

Milliyet Sanat’ın Şubat 2023 sayısında, pandemi sonrasında tüm zamanların en hareketli dönemini geçiren sanat dünyasının etkin isimleri 2022’yi nasıl geçirdiklerini, yeni trend’leri ve gelecek öngörülerini anlatıyor.


Milliyet Sanat, Şubat 2023 sayısının kapağını, sanat piyasasında geçen yıl yaşanan rekor büyümeye ayırıyor. Milliyet Sanat Şubat 2023 sayısında ayrıca sinemanın yeni yıldızı Cem Yiğit Üzümoğlu’nun ve “Kızlar ve Oğlanlar” oyununu tek kişilik dev performansıyla sahneye taşıyan Özlem Zeynep Dinsel’in röportajları; "90’lı yıllara damgasını vuran Prestij Müzik’in hikâyesi ve “Prestij Meselesi” filmi; edebiyatçıların yarım kalmış, kısmen yanmış, kaybolmuş, unutulmuş yapıtlarına dair bir dosya; son dönemde çok ilgi gören biyografik filmlerdeki hukuki anlaşmazlıklara dair uzman görüşleri ve çok daha fazlası sanatseverleri bekliyor.


Ayın Söyleşisi’nde Asu Maro’nun konuğu, tiyatro, sinema ve dijital platformlarda hızlı bir yükseliş yaşayan Cem Yiğit Üzümoğlu oluyor. “Kalp”, “Evlat”, “Sırça” gibi oyunlarla tiyatro izleyicisinin gözdelerinden biri hâline gelen, iki filmiyle birden yarıştığı 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “LCV” ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan, dijital platform dizi macerasına ise “Rise of Empires: Ottoman”daki Fatih Sultan Mehmet rolüyle devam eden genç oyuncu, kendisine dair tüm soruları samimiyetle yanıtlıyor.


Özlem Zeynep Dinsel’in, tek kişilik dev performansıyla sahneye taşıdığı “Kızlar ve Oğlanlar” oyununu anlattığı Milliyet Sanat Şubat 2023 sayısı, Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi “Prestij Meselesi” vesilesiyle de Prestij Müzik’in aşk, ihanet, intikam, kavga ve dostlukla örülü fırtınalı geçmişine bir bakış sunuyor. Araştırmacıların çok uzun zamandır peşinde olduğu bazı kayıp romanlara dair bir dosyanın yer aldığı sayıda, alanında uzman isimler ise son dönemde sıklıkla gündeme gelen ve gerçek hayat hikâyelerini konu alan biyografik dramların konu olduğu hukuki anlaşmazlıklarla ilgili görüşlerini paylaşıyorlar.

Kommentare


bottom of page