top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Çevrimiçi Etkinlik: Öğretmen Kulübü Buluşmaları

İzmir merkezli faaliyet gösteren Öğretmen Kulübü tarafından 2 Nisan 2021 Cuma günü saat 20.00’de eğitim alanında açık dijital kaynakların telif hakkı lisansları ve akademik dürüstlük konularının ele alınacağı çevrimiçi buluşma gerçekleştiriliyor. Zoom Dijital Platformu üzerinden yürütülecek buluşma eş zamanlı olarak Youtube’dan da izlenebilecek.


207’nci kez gerçekleştirilecek ve iki bölümden oluşan Öğretmen Kulübü buluşmasının ilk bölümünde İngiltere’de mesleki yaşamını sürdüren Bilgi ve Belge Yöneticisi İlkay Holt; “Eğitimde Creative Commons Lisanslarının Kullanımı” başlıklı sunumunda; eğitim materyali oluşturmak ve kaynak bulmak konusunda telif haklarından kaynaklı kısıtlar, açık eğitim prensipleri, kaynakların yasal kullanımı ve paylaşımı için Creative Commons açık lisanslarının nasıl kullanılacağı konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. İkinci bölümde ise; Ankara’da İDV Özel Bilkent Lisesi'nden Okul Kütüphanecisi Ayşegül Aksaçlıoğlu “Akademik Dürüstlük” başlıklı sunumunda; akademik dürüstlüğün felsefesi, eğitim süreçlerindeki yeri ve İDV Özel Bilkent Lisesi'ndeki uygulamalar hakkında paylaşımlarda bulunacak.

Sosyal Bir Öğrenme Ortamı ve Organizasyonu

2015 yılından bu yana yaşam boyu öğrenme merakı taşıyan eğitimcilerin mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları sosyal bir öğrenme ortamı ve organizasyonu olan Öğretmen Kulübü; ilgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz etkinliklerine devam ediyor. Yıl boyunca her cuma akşamı devam eden Buluşmalar, her ayın ortasındaki pazar yapılan Açık Atölyeler, her ayın son çarşambası yapılan Öğretmen Sohbetleri ve her ayın sonunda yayınladıkları Bülten ile eğitimi bütüncül olarak görmeye gayret ediyor.

Herkese Açık ve Ücretsiz Buluşmalar

İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan buluşmaların bağlantı bilgilerine kulübün web sayfası ve sosyal medya hesaplarından erişilebilir. Erişim Linki: www.ogretmenkulubu.org
Comentarios


bottom of page