top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Litera

ON SORU: Mert Fırat

Bu hafta ON SORU'nun konuğu oyuncu, senarist ve UNDP iyi niyet elçisi Mert Fırat. Fırat'la çalışmaları ve tabii kitaplar hakkında sohbet ettik.


1. Neler yapıyorsunuz?


Bir yandan dizi çekimi var. Dizinin şu an 22. Bölümünü çekiyoruz. Hiç oynamadığım bir karakteri oynuyorum. O da beni çok heyecanlandırıyor. Bitirim, mahallenin içinde yetişmiş bir karakteri hiç bu kadar uzun süre oynama şansım olmamıştı. Kefaret’te oynadığım Sinan Demir karakteri çok mahallenin içinden, çok halkın içinden, başka bir vicdanı olan, öncelikleri farklı birisi.


Bir yandan; İlksen Başarır’la Kutu Film üzerinden yeni projeler üretmeye çalışıyoruz. Dijital platformlara içerik düşünüyoruz. Bir parçası olabileceğimiz projelerin içinde yer alıyoruz.Bir yandan; DasDas’ın yeni sezonu için yeni oyun hazırlıklarımız var. Şebnem İşigüzel’in bir romanından uyarlama çalışıyoruz. Romeo Juliet’i Koreli bir yönetmenle birlikte çalışıyoruz. Yine yeni sezon için Ortak Yapım’ın 2 projesi var. DasDas Akademi’nin seminerleri var onlarla ilgileniyorum.


Dasdas; DasDas’ın repertuarı, Kutu Film ve onun işleri, İhtiyaç Haritası ve onun teknolojik gelişimi, yeni versiyonları, Undp’nin yıl içindeki önemli etkinlikleri devam ediyor. Onların bir parçası olmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Bu temel üzerinden gayet yoğun bir şekilde çalışıyorum 😊

2. En son hangi kitabı okudunuz?


Ayfer Tunç - Osman


3. En son ne zaman kitap hediye ettiniz? Kime?


2 hafta önce hocama kitap hediye ettim.


4. Keşke hiç okumamış olsaydım, böylece ilk kez okumanın mutluluğunu yaşayabilirdim dediğiniz bir kitap var mı? Hangisi?


Don Kişot - Cervantes

Faust - Goethe


5. Edebiyat mı kurgudışı mı?


Edebiyat


6. Bir kitabın içine girme imkanınız olsa bu hangi kitap olurdu?

Tolkien’ın bir eserinin içinde olmak isterdim.