top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Women’s Prize for Fiction 2021 (Kadınlar Kurgu Ödülü) kazananı Piranesi

Susanna Clarke'ın Women's Prize for Fiction 2021'in sahibi Piranesi, Berna Kılınçer'in çevirisi ile Türkçede.


Giovanni Battista Piranesi: Venedik doğumlu İtalyan mimar, ressam. Hayali hapishane gravürleriyle tanınır. İçinde yıldızların aydınlattığı sonsuz salonlar, merdivenler ve koridorlar barındıran, duvarlarını okyanus dalgalarının dövdüğü, suların kabarıp çekildiği bir Ev, bir Labirent. Burası Piranesi’nin Dünyası, kuşları, heykelleri, gelgitleriyle ürkütücü, olağanüstü bir Dünya. Bu Dünyayı 13 ölü ve tek dostu olan Öteki’yle paylaşıyor, günlerini Evi ve onun harikalarını keşfederek geçiriyor. Ta ki bir gün bildiği tek dünyayı tümden yıkmakla tehdit eden gizemli bir ziyaretçiyle karşılaşana kadar...

Evin güzelliği ölçüsüz, şefkati sonsuzdur.

Jonathan Strange ve Bay Norrell’in yazarı Susanna Clarke ilk romanının ardından uzun bir hastalık süreci geçirdi. Piranesi, Clarke’ın bu süreçte yazdığı ikinci romanı.


"Benzersiz, kabul edilmiş roman kalıplarına meydan okuyan bir başarı.” –Bernardine Evaristo


“Yalnızlığa dair zarif bir inceleme.” –The Guardian


Susanna Mary Clarke, Britanyalı roman yazarı. Daha çok kendisine 2005 yılında En İyi Roman Hugo Ödülü’nü kazandıran ilk romanı Jonathan Strange ve Bay Norrell ile tanınan Clarke'ın bu romanın yanı sıra çeşitli dergilerde yayımlanmış hikâyeleri ve bu hikâyelerin derlediği bir kitabı bulunmaktadır.
PİRANESİ

Susanna Mary Clarke

Alfa Yayınları, 2021

Çeviri: Berna Kılınçer

286 s.

Comments


bottom of page