top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Geçmişte yediğiniz ve tekrar yemeyi çok istediğiniz bir yemek var mı?

Japonya’da adından sıkça bahsettiren, dünyada da pek çok dile çevrilen Yemek Dedektifleri, okuru geçmişle bugünü birbirine bağlayan yemek kokularının arasında leziz bir maceraya çıkarıyor.

Kyoto’daki sessiz bir sokakta, kimsenin fark etmediği bir restoranda Koişi ve babası Nagare müşterilerine olağanüstü yemekler hazırlıyorlar. Ama gelenlerin hevesle bir daha gelmesinin tek nedeni bu değil…


Kendilerine “yemek dedektifleri” diyen baba kız mu¨şterilerine iştah kabartan yemekler sunduktan sonra onların geçmişlerindeki o unutulmaz yemeği de bulup hazırlıyor. Kimi zaman artık bu dünyada olmayan birinin yaptığı bir yemeğin peşine düşüyorlar, kimi zaman çok önce kapılarını kapamış bir restoranın tariflerinin peşine.

Hisaşi Kaşivai doğma büyüme Kyotoludur. Televizyon programlarının yanı sıra dergilerde Kyoto ile ilgili yazılara danışmanlık yapmaktadır. Kiwami no Kyoto, Oh’itori no Tanoshimi gibi eserleri bulunmaktadır. Yemek Dedektifleri, yazarın gerçek adını kullanarak yazdığı ilk eserdir. Bu roman dışında bir de Kamogawa Shokudo-Okawari adlı romanı kaleme almıştır.


YEMEK DEDEKTİFLERİ

Hisaşi Kaşivai

Hep Kitap, 2023

Çeviri: Derya Akkuş Sakause

Tür: Roman

172 s.

Comentarios


bottom of page