top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

2021’de Funda Menekşe'nin en sevdiği kitaplar

Funda Menekşe, 2021'de okuyup tavsiye ettiği kitapları Literaedebiyat ile paylaştı: 2021 yılına girerken kırk kitap okumayı hedeflemiştim. Hedefimi aşabildim. İşte bu seneye ait önerileri listem:BİR ÖLÜM KALIM MESELESİ

Yazar: Gencoy Sümer

Sayfa Sayısı: 225

Yayınevi: Herdem Polisiye

İlk Baskı: 2020

Beş öyküden oluşan kitapta, Agatha Christie’nin ünlü kahramanı Hercule Poirot’ya bizden bir saygı duruşu gibi olan Percule Hoirot adında bir kahraman başrolde. Londra’nın Maida Vale semtindeki apartmanında sadık yardımcısı Arwyn’le birlikte yaşayan kahramanın, karşısına çıkan birbirinden ilginç cinayetleri nasıl çözdüğüne şahit oluyoruz. Gencoy Sümer’in akıcı ve kusursuz kaleminden çıkan öyküler su gibi akıp gidiyor. Daha önce Aile Sırrı adlı kitapta karşımıza çıkan, zekâsına oldukça güvenen Percule Hoirot’u bu öykülerde daha çok sevdim.


CİNAİ TUHAFLIKLAR

Yazar: Armağan Tunaboylu

Sayfa Sayısı: 123

Yayınevi: Oğlak Yayınları

İlk Baskı: 2020

On bir kısa suç öyküsünden oluşan, cep boydan bir beden büyük, öykü kitabı için ideal ağırlıkta olan kitap bizi kimi zaman bir pavyona, kimi zaman yalıya götürüyor. Kimi zaman da alıp varoş bir mahallenin orta yerine bırakıyor. Okuru yormayan, yer yer gülümsemeye sebep olan üslubuyla Armağan Tunaboylu’yu öykülerde okumak da bir keyifti.


MEZUN CİNAYETLERİ

Yazar: Tuna Kiremitçi