top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Onlar olmasa dünya daha az eğlenceli olurdu doğrusu!

Almanya'nın sevilen çocuk klasiklerinden ''Anneanne ile Frieder'' serisi, Türkiye'de genç okurlarla buluşmaya devam ediyor! İlk kitap Anneanne ile Frieder'den sonra, ikinci kitap Anneanne ile Frieder'in Yeni Maceraları da 6 yaş ve üstü okurlar için Can Çocuk raflarında!

Anneanne ile Frieder harika bir ekiptir: Anneannesi, Frieder'in bütün muzipliklerine, oyunlarına, lakırdılarına ayak uydurur, şnitzeli torununun tabağına oyuncak bir kepçe yardımıyla koyar, planladıkları pikniği yağmur yağınca tramvay durağına taşır, bahçeye bir jelibon ağacı diker ve daha neler neler...

Bu kitapta ise Frieder anneannesinin bahçesindeki çiçekleri yoluyor, gece geç vakitlere dek uyanık kalmak istiyor, ayakkabılarını beğenmediği için yalınayak geziyor. Fakat her ne olursa olsun anneannesi Frieder'in dilinden anlıyor.


Gudrun Mebs, Frieder ile anneannesinin maceralarını benzersiz bir yaşama sevinciyle anlatıyor.


Gudrun Mebs, 1944 yılında Bad Mergentheim’da doğdu, Frankfurt’ta büyüdü. 17 yaşındayken oyunculuk eğitimi almaya başladı, ardından bir tiyatro grubuyla tüm dünyayı dolaştı. 1965-1974 arasında televizyon filmi yapımcılığı alanında çalıştı. 1980’den beri çocuklar için yazıyor. Radyo oyunları ve kitapları çeşitli ödüllere değer bulundu (Alman Gençlik Kitabı Ödülü 1984, Avusturya ve İsviçre Çocuk Kitabı Ödülleri, vb). Yazar yaşamını Münih ve İtalya arasında gidip gelerek sürdürüyor.


ANNEANNE İLE FRIEDER'İN YENİ MACERALARI

Gudrun Mebs

Can Çocuk Yayınları, 2022

Çeviren: Ayşe Sarısayın

Resimleyen: Rotraut Susanne Berner

Tür: Öykü

Yaş aralığı: 6, 7, 8 +

96 s.

Commentaires


bottom of page