top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Hayatındaki tek kadın benim, en azından ben öyle sanıyordum

Kadın ve polisiye denilince yerli polisiyenin akla ilk gelen isimlerinden gazeteci ve yazar Elçin Poyrazlar’ın beşinci romanı Kayıp Yüz, çıktı. Her zaman güncelin polisiyesini kaleme aldığını vurgulayan Elçin Poyrazlar, başkahramanı polis Suat Zamir önderliğinde bizi yine heyecana sürüklüyor.

"Hayatındaki tek kadın benim

En azından ben öyle sanıyordum.

Ta ki telefonu çalana kadar.

Ekranda isim yerine sayı vardı.

Sıfır

Gizli bir kod, bir şifre, bir sır?"


Genç bir kız dairesinden aşağı düşüp ölmüş, ev arkadaşı diğer kız ise ortadan kaybolmuştur. İntihar vakalarına sürülen Suat Zamir genç kızın ölümünü araştırmaya başlar. Bu sırada Emniyet'e gelen esrarengiz bir kadın, kocasının onu öldürdüğünü söyler.


Elçin Poyrazlar, 3 Şubat 1975’te Bursa’da doğdu. ODTÜ İşletme Bölümü’nün ardından Belçika’da yüksek lisans yaptı. Brüksel’de politik ekonomi doktorasını yaparken gazeteciliğe başladı. Cumhuriyet, Dünya, Virgül, TimeOut, Huffington Post, Vocativ, BBC gibi yerli ve yabancı medya kuruluşları için çalıştı. Bu süreçte Brüksel, Washington, Londra ve Madrid’de yaşadı. İlk polisiye romanı Gazetecinin Ölümü 2014’te, Kara Muska 2016’da, Mantolu Kadın 2018’de yayımlandı. İngiltere’nin seçkin derneği Polisiye Yazarlar Birliği’ne (CWA) 2016 yılında kabul edildi.


KAYIP YÜZ

Elçin Poyrazlar

Doğan Kitap, 2022

Tür: Polisiye

Editör: Hülya Balcı

272 s.

Comments


bottom of page