top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturaLitera Ağustos ayı buluşması Nilay Kaya'nın katılımıyla gerçekleşecek

KulturaLitera Ağustos 2022 toplantısı karşılaştırmalı edebiyat doktoru Nilay Kaya'nın katılımıyla gerçekleşecek. Sait Faik'in Lüzumsuz Adam kitabının tartışılacağı online buluşma bu çarşamba Türkiye saati ile 19.30'da başlıyor.


"Her insandan korkuyorum. Kimdir bu sokakları dolduran adamlar? Bu koca şehir, ne kadar birbirine yabancı insanlarla dolu. Sevişemeyecek olduktan sonra neden insanlar böyle birbiri içine giren şehirler yapmışlar? Aklım ermiyor. Birbirini küçük görmeye, boğazlaşmaya, kandırmaya mı? nasıl birbirinden bu kadar ayrı, birbirini bu kadar tanımayan insanlar bir şehirde yaşıyor?"


"O yazmasaydı delirecekti. Ya biz? Hangimiz onun öykülerinin dünyasında yaşamayı hayal etmedik ki? Hangimiz o öykülerden taşan katıksız sevginin ve şefkatin özlemini çekmedik ki? Ne yaparsak yapalım, ah onun öykülerine benzese, diye iç geçirmedik mi? Bir sohbette Sait Faik adı geçmeyegörsün, herkes bir yürek olup içlerinde bir sıcaklık hissetmez mi? Yine çok heyecanlıyız bu toplantı için. Lüzumsuz Adam onun en özel kitaplarından biri. Lüzumsuz Adam’ın öykülerinden yola çıkıp Sait Faik dünyasını konuşacağız.


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ.


İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler.


Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 31 Ağustos Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve www.kulturalitera.com aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.


Nilay Kaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde doktor öğretim üyesidir. Yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde Feyyaz Kayacan öykülerinde görme problemi üzerine; doktorasını Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü'nde Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi'nde ekfrasis üzerine yapmıştır. 2018-2019 yılında Venedik Ca' Foscari Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuş, İtalyan seyyahlar, Elena Ferrante ve çağdaş Türk edebiyatı üzerine çalışmalar yapmıştır. Akademik ilgi alanlarının başında Brontë çalışmaları, seyahatnâmeler, görsellik ve edebiyat, Dünya edebiyatı gelmektedir. Halen düzenli olarak Almanca ve İngilizceden, özellikle çocuk edebiyatı alanında çeviriler yapmaktadır.


Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kayıt olurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz."

Comments


bottom of page