top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Sait Faik Abasıyanık 115 yaşında

Türk ve dünya edebiyatının en büyük hikâye yazarlarından biri olan Sait Faik Abasıyanık’ın 115’inci doğum günü anısına, Storytel sizleri benzersiz bir kitap deneyimi yaşamaya davet ediyor.


18 Kasım 1906 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelen Sait Faik Abasıyanık, hayatı boyunca sayısız öykü, roman, çeviri ve şiir kaleme aldı ve sadece Türkiye’nin değil, dünyanın tanıyıp saygı duyduğu bir edebiyatçı haline geldi. Bugün 115’inci yaş gününü kutladığımız edebiyatçının zamansız eserlerini, Türk sanat dünyasının ünlü isimleri kitapseverlerle buluşturuyor.Yazarın, yayın hakları Darüşşafaka Cemiyeti’nde olan ve İş Bankası Kültür Yayınları tarafından basımları yapılan eserlerinden, Sarnıç’ı Selçuk Yöntem’in sesinden, Az Şekerli’yi Murat Eken’in sesinden Mahkeme Kapısı’nı Deniz Yüce Başarır’ın sesinden, Şahmerdan’ı Selma Ergeç’in sesinden ve son olarak Şimdi Sevişme Vakti’ni Kubilay QB Tunçer’in sesinden Storytel’de dinleyebilirsiniz.


Bunların yanı sıra, Ahmet Mümtaz Taylan’ın sesinden Kumpanya, Tilbe Saran’ın sesinden Son Kuşlar, İbrahim Selim’in sesinden Havada Bulut, Yetkin Dikinciler’in sesinden Medarı Maişet Motoru, Şerif Erol’un sesinden Semaver, Beyti Engin’in sesinden Lüzumsuz Adam, Işıl Yücesoy’un sesinden Kayıp Aranıyor, Mazlum Kiper’in sesinden Alemdağ’da Var Bir Yılan ve Betül Arım’ın sesinden Seçme Hikayeler de seslendirmeleri devam eden ve yakında Storytel kütüphanesinde yerini alacak eserlerden bazıları.


Kitaplarının telif haklarını ve tüm varlığını eğitime verdiği değer ve önem sebebiyle Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlayan Türk hikâyeciliğinin öncülerinden Sait Faik Abasıyanık’ın, Burgazada’da yaşadığı ve pek çok hikâyesini kaleme aldığı köşkü, çağdaş müzecilik anlayışıyla ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Bu özel günün anısına, Abasıyanık eserlerinin eşsiz anlatımını Storytel’de dinlerken, köşkü de ziyaret edebilirsiniz.Comments


bottom of page