top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Aşırı Gizli Cadılar Cemiyeti

Sangu Mandanna'nın kaleme aldığı Aşırı Gizli Cadılar Cemiyeti, kimsesiz bir cadının, hayatına giren yeni bir aşk ve tuhaf bir aile sayesinde değişen yaşamının hikâyesini anlatıyor.Birleşik Krallık’taki nadir cadılardan biri olan Mika Moon, kimsenin dikkatini çekmemesi için güçlerini saklaması, kendi hâlinde kalması ve diğer cadılardan uzak durması gerektiğini bilir. Küçük yaşta ailesini kaybetmiş ve tanımadığı insanlar tarafından büyütülmüş bir yetim olan Mika, yalnız kalmaya alışkındır ve çoğunlukla kurallara uyar... Tabii bir istisna dışında: Cadı gibi davrandığı videolar paylaştığı çevrimiçi bir hesabı vardır ve kimsenin bunu ciddiye almayacağını düşünür.


Ama bir gün, üç genç cadıya güçlerini nasıl kontrol edeceklerini öğretmek adına uzak ve gizemli Nowhere Malikânesi’ne gitmesi için yalvaran, beklenmedik bir mesaj alır. Mika, tüm kuralları çiğneyerek Nowhere Malikânesi’ne gider ve sadece üç öğrencisinin değil, aynı zamanda ortalarda olmayan bir arkeoloğun, emekli bir aktörün, iki cefakâr bakıcının hayatlarının ve sırlarının içinde bulur kendini… ve Jamie’nin. Nowhere Malikânesi’nin yakışıklı ve huysuz kütüphanecisi Jamie, çocukları korumak için her şeyi yapar ve ona göre Mika bir tehdittir. Sinir bozucu derecede çekici bir tehdit…


Mika, Nowhere Malikânesi’ndeki yerini bulmaya başladıkça, bir yere ait olabileceği fikrine inanmaya başlar. Ancak büyük bir tehdit kapılarını çaldığında, Mika’nın aradığını bilmediği bir aileyi korumak için her şeyi riske atıp atmayacağına karar vermesi gerekecektir.


Sangu Mandanna, İngiltere'nin doğusunda, Norwich'te yaşayan bir yazar. Büyülü eskiz defterleri, romantik cadılar ve düşündüklerinden çok daha güçlü olduklarını keşfeden karakterler hakkında kitaplar yazıyor.


AŞIRI GİZLİ CADILAR CEMİYETİ

Sangu Mandanna

Yabancı Yayınları, 2024

Çeviri: Elif Nihan Akbaş

Comentarios


bottom of page