top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Sıkıcı bir adamın yarı eğlenceli biyografisi

Korkut Kabapalamut, bizleri Bay Y’nin bazen güneşli, kimi kez loş, çoğunlukla zifiri karanlık, zaman zaman da eğlenceli olarak tanımlanabilecek dünyasına gönüllü bir mahkûm gibi ustaca zincirliyor; dil dikkati, kendine has yazınsal tutumu, şaşırtıcı yoğunluktaki anlatma tutkusunu bu ikinci kitabında da kıskançlıkla koruyor hatta giderek yer yer el yükseltiyor.

Bay Y’yi bu kez de sıradan, orta büyüklükte bir markette yakalıyoruz. Yanlış anlaşılmasın, kesinlikle onu takip ettiğimiz, röntgencilikten hoşlandığımız, bu tarz hareketlerden sapıkça bir haz aldığımız için değil. Görüntüsü, kendiliğinden gözlerimizin önünde netlikle beliriyor. (Bizim suçumuz sayılmaz yani.) Başkalarını da içine alan panoramik bir görüntü bu. Bunu mümkün kılan gizemli mekanizma hakkında bir diyeceğimiz yok. Fazla merak da etmiyoruz.


Bay Y’nin en önemsiz, sıradan hareketlerini bile mercek altına alıyor, gözümüzü daima ne olur ne olmaz düşüncesiyle dört açıyoruz. Buna bir kere niyetlendik. Sebebini, sonuçlarını bilmiyoruz...


Korkut Kabapalamut 1972 yılında İzmir’de doğdu. 1996’da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Şiir, öykü, deneme, günlük ve aforizmaları Varlık, Öykü Gazetesi, Lacivert, Ecinniler, Trendeki Yabancı, İshak Edebiyat, Oggito, Litera Edebiyat gibi çeşitli basılı ve sanal edebiyat dergilerinde yer almıştır. 2020’de, Hiç Yazılmamış Bir Öykü Kahramanının Trajik ve Sürükleyici Hikâyesi adlı öykü kitabı İthaki Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Hâlen İzmir’de avukatlık yapmaktadır.


BAY Y.

Korkut Kabapalamut

Metinlerarası Kitap

Editör: Mahmut Yıldırım

Tür: Roman

64 s.


Commentaires


bottom of page